Matematikte x nasıl bulunur?

Teşekkür ederim. Her gün 6-7 gibi kalkıp gece 12'ye kadar matematik çalışıyorum. Ant mat 1-2 ve aktif mat TYT 0 kitaplarını bitirince 345 yayınlarına geçip geometri ye başlamayı düşünüyorum. Ve artık fen e de başlayacağım. 2023 YKS'ye kadar matematik geometri ve fen iyi seviyeye gelir mi istediğim bölüm 400-500 puan arasında?
Ben de şuan Antrenmanlarla Matematik 1'de son gündeyim. Bugün bitireceğim. Sonra elimde 24 adımda matematik kitabı var. Zorlarsa beni karekök 0 geçmeyi düşünüyorum. Geometri olarak tam ne seçeceğimden emin değilim. Onun için konu açacağım. 2023'e çok rahat yetişir.

Ben de şu an antrenmanlarla matematik 1'de son gündeyim. Bugün bitireceğim. Sonra elimde 24 adımda matematik kitabı var. Zorlarsa beni karekök 0 geçmeyi düşünüyorum. Geometri olarak tam ne seçeceğimden emin değilim. Onun için konu açacağım. 2023'e çok rahat yetişir.

Benim gibi zorlandın mı bazı yerlerde? Zorlandığın yerlerde ne yaptın?

Benim gibi zorlandın mı bazı yerlerde? Zorlandığın yerlerde ne yaptın?
Başlarda hayatımda hiç soru çözmediğim için başım ağrıyordu. Yavaş yavaş alışmaya başladım. Sorunun üzerine gittim anlamadığım soruyu geçmiyordum üzerinde düşünüyordum. Çözüm izleyip anlamadığım oluyor. 2 saat düşünüyorum sonra haaa anladım diyorum. Tek şey pes etmemek.

Başlarda hayatımda hiç soru çözmediğim için başım ağrıyordu. Yavaş yavaş alışmaya başladım. Sorunun üzerine gittim anlamadığım soruyu geçmiyordum üzerinde düşünüyordum. Çözüm izleyip anlamadığım oluyor. 2 saat düşünüyorum sonra haaa anladım diyorum. Tek şey pes etmemek.

Kitap 30 güne bölmüş ama sıfırdan başlayan biri için gerçekten 30 günde bitirilebilir mi?

Kitap 30 güne bölmüş ama sıfırdan başlayan biri için gerçekten 30 günde bitirilebilir mi?
Temeli olamayan biri için zor. Mantığını kavramak biraz zaman alıyor. Günde verimli 5-6 saat ve gerekirse daha fazla saat çalışırsa 1 gün bitebiliyor. Bunu her gün uygularsa belki bitebilir.

Temeli olamayan biri için zor. Mantığını kavramak biraz zaman alıyor. Günde verimli 5-6 saat ve gerekirse daha fazla saat çalışırsa 1 gün bitebiliyor. Bunu her gün uygularsa belki bitebilir.

Bazı sorularda çözümü izleyince anlıyor gibi oluyorum ama tam anlamıyorum oh be anladım diyemiyorum silip tekrar yaparken ezbere yapıyor gibi oluyorum. Bu sorularda ne yaptın sen?

Matematik bir dil anlaman lazım. Orada eşitlik verilmiş. Oran orantı videoları izle daha iyi anlarsın. Hepsi 12'de eşitleniyor yani ekok gibi bakabilirsin olaya.. 2x=3y=4z=12 x buradan 6k, y=4K ve z=3k çıkıyor. X+y+z=65, 6k+4k+3k=65 ise K=5 çıkıyor. X=6k=6.5=30.

Yeni konular

Geri
Yukarı