Matkaplarda kömürlü motor mu kömürsüz motor mu tercih edilmeli?

İnth

Centipat
Daha fazla  
Matkaplarda kömürlü motorların daha fazla enerji harcayıp aküyü çok çabuk bitirdiği ve kömürsüz motorlara göre daha güçsüz olduğunu biliyorum. Kömürsüz motorların ise kömürlü motorlara göre daha güçlü ve daha uzun ömürlü olduğunu biliyorum ama kömürsüz motorların elektronik kartının tamiri, kömürlü motorlara göre daha pahalıymış. Siz bu konu hakkına ne düşünüyorsunuz?

Örnek: Bosch GSB 180'li̇ - Bosch GSB 185'li̇
(Kömürlü motor) (Kömürsüz motor)

Marka tercihin kaliteli olur ise neden elektronik kart arızası yaşayasın ki? Oldu ki yaşadın, bu ürünlerin 3 yıla kadar garantileri oluyor. Sonuçta sen elektronik karta nasıl müdahale edip onu bozabilirsin?

Kömürlü motorlarda kömürün bitmesiyle, sürekli kömür değişimine hatta unutursan komple motor değişimine gidebilirsin.

Bana sorarsan sürekli kömüre para vereceğime, hatta kömürü unutursam motora para vereceğime, 3 yıldan sonra 1 elektronik kart almayı veya tamir ettirmeyi tercih ederim. Tabi bunun için arıza vermesi gerek. Bunların yanı sıra akü süresi daha uzun ve güç bakımından daha yüksek olacağından kesinlikle ben kömürsüz olanı tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı