mATX anakart için ekran kartı destek aparatı önerisi

rohleder00

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: Gigabyte RTX2070 Super, CPU: Ryzen 5 3600, PSU: FSP Hydro K700W 80+ Bronze, Anakart: MSI B550M Pro VDH Wi-Fi, RAM: 16GB (2x8) DDR4 3600MHZ CL17 HyperX Fury, Kasa: MSI MAG Forge 100R
Meslek
Bilgisayar Programcısı
3 fanlı bir ekran kartım var. Ekran kartı ağır olduğu için destek aparatı almak istiyorum. Kullanıp memnun kaldığınız, önerdiğiniz ve çok da pahalı olmayan bir ürün var mı? (güncel satışta olan)

Not: mATX bir anakartım ve Middle Tower bir kasam var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi çözümümü söyleyeyim: Kasa içinde sırıtmayacak siyah bir kurşun kalemi kalemtıraş ile ekran kartıyla kasa tabanı arasına sığacak şekilde kısalttım. Siz böyle yapmak istemezseniz ekran kartı vidalama yerine vidalanan türden destek aparatlarını ya da Aliexpress'teki ayarlanabilir destek aparatlarını tercih edebilirsiniz.

Ekran kartı destekleri bildiğim kadarıyla 15-20 TL bir şey ben bir çubuğa o kadar para vermek istemedim küçük bir plastik parçayı ölçerek kestim tam oturdu. Zaten nette satılanlar da plastik parçası değil mi?😉

Ekran kartı destekleri bildiğim kadarıyla 15-20 TL bir şey ben bir çubuğa o kadar para vermek istemedim küçük bir plastik parçayı ölçerek kestim tam oturdu. Zaten nette satılanlar da plastik parçası değil mi?😉
15-20TL olan bir ürün aldım dediğiniz gibi. Yani boyutları standart olan üründe bile hata yapıyorlar. Parça kartımı bırakın tutmayı, yaklaşmadı bile.
Kendi çözümümü söyleyeyim: Kasa içinde sırıtmayacak siyah bir kurşun kalemi kalemtıraş ile ekran kartıyla kasa tabanı arasına sığacak şekilde kısalttım. Siz böyle yapmak istemezseniz ekran kartı vidalama yerine vidalanan türden destek aparatlarını ya da Aliexpress'teki ayarlanabilir destek aparatlarını tercih edebilirsiniz.
Böyle bir ürün buldum satışı Türkiye'den hem. Gözüme biraz ince geldi ama iş görür gibi?

Geri
Yukarı