Çözüldü Maveicks 10.9 Atheros L2 Ethernet Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

necralie

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle daha önceki Mac OS X sorunlarım ardından bir hayli kurulum aşamasını tamamladım. Paylaşmış olduğun videolar ile adım adım yaparak kurdum. Vermiş olduğun device id aşamaları ile driver bulma ve kext dosyalarını indirdim ve kext wizard ile kurmak istiyorum ethernet driver'ı görmüyor. Ethernet kartım atheros fakat kext wizardla da kursam terminal ile de kursam hiç bi şekilde internete bağlanamıyorum. Clover ile boot sorununu çözdüm yardımlarınızla fakat ethernet kext'ini paylaşmış olduğun siteden indirdiğimde kext wizard ile kurmaya kalkıyorum ama defalarca da kursam PC'ye kurup yeniden de başlatsam hiç bir şekilde görmüyor. Sorun kext dosyamda veya kaçırdığım bir aşama olabilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kartınızın modeli nedir?

Ethernet Kartı Modelim Atheros L2 Fast Ethernet Dev ID : 1969 Ven ID: 2048 fakat bulduğum kext dosyaları ile malesef etherneti görmüyor. Multibeast'in Mavericks için olan tüm sürümlerini denedim fakat üzgünüm ki sonuç malesef onlardada aynı. Windows ta sıkıntı olmuyor fakat Mac için aynı durum malesef sıkıntılı. Anakartım modeli Asus P5LD2/X-1333 yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Aida64 ile donanım raporu alıp buraya ekler misin?

Ben birkaç defa kurulum yaptığım için windowsu silmek zorunda kaldım şu anda sadece mac çalışıyor. Dilerseniz mac systeminfo programını açarak ordan devices listesini gösterebilirim.

rcptac.jpg

Defalarca kext yüklememe rağmen malesef devices kısmında hala etherneti kuramıyorum

Üzgünüm vermiş olduğunuz linkteki kextleri denedim malesef durum hala aynı :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı