Mavericks 10.9.5 clover boot sorunu

mrtaltn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba foruma yeni üye oldum.
PC Özelliklerim

Intel i5 4200M 2.5 GHz HD 4600
12 GB Ram
Nvidia GeForce 750 M
acer aspire v3-772g Notebook.

Bios Ayarlarım tam.
Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi - Technopat
Linkteki rehbere göre herşeyi tam yapıp şu ekrana ulaşıyorum.

daha sonra en soldan install usb dediğimde şu ekran gelip restart ediyodu

alt kısımdan options->Binaries patching menu->kernel pm patch seçeneğini işaretleyip install ettiğimde o hatayı aştım ancak bu seferde yazılar akarken "BluetoothHCIController -completed" dedi ve yazılar durdu.Bende biraz araştırarak TransMac programıyla bluetooth la ilgili kext leri sildim ancak şimdide şu ekranda kaldı

hata nedir acaba yardımlarınızı bekliyorum .Teşekkürler.

Sistem klasörü icindeki nvidia Kextleri sil öyle dene birde
Teşekkürler tam dediğiniz gibi yaptım ve..
Clover bootloader:
Optios > Graphics Injector altından Inject Intel seçeneğini devre dışı bıraktım
Inject EDID seçeneğini seçtim
Optios >binaries patching>kernel pm seçeneğini kaldırdım
MacOs kurulumunu yaptım
Fakecms,clover bootloader gibi işlemleri yaptım herşey tamam.
Ancak usb olmadan boot edemiyorum direk windows 8 açılıyor.Rehberde anlatılanlarıda doğru bir şekilde yaptım bunun çözümü varmıdır başka?Ayrıca usb den başlatmam içinde options ayarları gerekiyo,hdd den başlatabilirsem bu ayarları herseferinde yine yapmam gerekiyormu?

Son düzenleme:
Şimdi yapman gereken sisteminin kendi başına boot edebilmesi için bootloader yüklemek.
İlk olarak Clover Bootloader İndir: Download Clover EFI bootloader from SourceForge.net
Sistemi USB Olmadan Başlatabilmek İçin Yapılması Gerekenler:
  1. Uygulamalar / Araçlar / Terminal uygulamasını aç.
  2. Terminal içine şu kodu gir: " diskutil list " enter bas.. Şimdi bağlı olan bütün diskler listelenmiş olacak. Bu listede , Yosemite'nin kurulmuş olduğu diskin EFI sıralamasında aldığı kodu bul. ( örnek : disk0s1 şeklinde )
  3. EFI Mounter İndirin.
  4. Efi Mounter ile Efi bölümünü Mount et.
  5. Clover son sürümünü buradan indir.
  6. Costum Settings ayarlarını yap.
UEFI İÇİN:
UEFI.png

UEFI OLMAYAN SİSTEM İÇİN:
NON UEFI.png

1. YOSEMITE /EFI / CLOVER / içindeki Config.plist dosyasını , USB için kullandığın Config.plist dosyası ile değiştir yada daha stabil olması için kendin düzenle.
  2. YOSEMITE / EFI / CLOVER / kexts / 10.10 içine FakeSMC.kext dosyası ekle
    FakeSMC.kext için indirme bağlantısına git: FakeSMC.kext
  3. YOSEMITE / EFI / CLOVER / kexts / 10.10 içine sistemine uygun ethernet dosyasını ekle.
    Ethernet.kext için indirme bağlantısına git : Ethernet.kext
  4. YOSEMITE / EFI /CLOVER /kext / 10.10 içine NullCPUPowerManagement.kext ekle.
    NullCPUPowerManagement.kext için indirme bağlantısına git: NullCPUPowerManagement.kex
  5. YOSEMITE / EFI / CLOVER kexts / 10.10 / icinde VBoxHFS-64.efi dosyasını sil ve yerine HFSPlus.efi dosyası ekle.
    HFSPlus.efi için indirme bağlantısına git: HFSPlus.efi

@montezuma ilginiz için teşekkürler.Dediklerinizi harfiyen yaptım ancak restart edince yine direk windows açılıyor.Birde bende YOSEMITE / EFI / CLOVER kexts / 10.10 / değilde YOSEMITE / EFI / CLOVER kexts / 10.9/ klasörü var ben oraya attım ondan sıkıntı olurmu ?

Son düzenleme:
10.9/ klasörü var ben oraya attım ondan sıkıntı olurmu ?
Doğru yapmışsın.Alışkanlık olduğu için Yosemiteye, öyle yazmışım kusura bakma.
Sistemi USB'den başlattığında, Clover Boot Options sekmesine gel. Burda "Add Clover boot Options for all entries" seç ve bu şekilde dene.

Sistemi USB'den başlattığında, Clover Boot Options sekmesine gel. Burda "Add Clover boot Options for all entries" seç ve bu şekilde dene.
Teşekkürler bu şekilde yaptım ve ayrıca sistem açılırken F12 ye basıp boot manager dan clover os x i seçtim CLOVER BOOT MANAGER ekranına ulaştım usb siz.Ancak bu seferde mac i boot ettiğimde siyah ekranda kalıyo öyle yani hiçbir kod yok sadece siyah ekran pc yi restart edip aynı ekrana ulaşıp options seçeneğinden usb de yaptığım ayarları yaparak denedim birde yine aynı şekilde siyah ekranda kaldı bunu nasıl düzeltirim acaba ?

USB içindeki Config.plist dosyasını
USB içiendeki 10.9 dosyasındaki kextleri
USB içindeki Drivers dosyalarını Sistemindeki EFI bölüntünün içine doğru bir şekilde kopyalandığından emin ol. Zira USB ile sorunsuz açılıyorsa, eğer doğru bir şekilde kopyalama yaparsan sisteminde sorunsuz bir şekilde açılır. Kolay gelsin

@montezuma usb efi bölümündeki dediğiniz dosyaları mac dosyaları ile değiştirdim ancak sonuç yine değişmedi usb clover boot ile açabiliyorum ancak hdd clover boot ile açılmıyor sistem.

Senin Clover Bootloader Costum ayarların nedir ? Clover bootloader doğru bir şekilde yapılandırdınmı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı