Mavericks HDD Boot Sorunu

oldboy

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar. Bilgisayarıma Mavericks yükledim. Recep beyin videosu ve usb kurulumu ile gerçekleştirdim. Fakat bir problem var: Colover Configurator 'de extra-mount Efı bölümüne geldiğim de video da gösterdiği gibi Disc1s ya da disc0s1 gibi bir alan gelmiyor. Bu işlemi yaptığımda masaüstüne EFI klasörü açıyor. Yanlış birşey yapmak istemiyorum. Çünkü 2.kez kuruşum. Diğerinde dosyaları kopyaladım. HDD gördü. Fakat her defasında bilgisayarı kapattı. Bu nasıl halledilir ?

Uyguladım Recep Bey. Sorunumu farklı bir şekilde halletim. Bir sorunum daha var. Windows 7 'yi dualboot yapamıyorum. Ya direk başlıyor ya da boot ekranından seçtiğimde hata veriyor. Videolarınızın hepsini izledim. Yöntemleri aynı şekilde yaptım.

Recep bey yanlış anladınız. Estağfurullah. Verdiğiniz linkteki gibi yaptım. Colover Configurator 'ü yükledim. Extra bölümüne girdim. MountEFI dediğimde bende "disc0s1" gibi seçme ekranı gelmedi. EFI klasörü açıldı. Dosyaları kopyaladım. Mac sisteminde "EFI" klasörünün içindekileri sildim. İçine yapıştırdım. Config de " -v " komutunu sildim. Sorunsuz boot ediyor.

Klavye ve mouse sorunumu harici bir çoklu usb 'yle hallettim. Çoklu usb 'yi tanıdı. Fakat anakartın usb'leri klavye ve mouse (Kablosuz) görmüyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USBFix görmedim.Sadece USB 3.0 için var. O da işimi görmüyordu. Halletim.

MultiBeast - Snow Leopard Edition indirdim. İçinde ki IOUSBFamily Rollback yükledim. Sorunumu bu şekilde halletim. Şimdi tek sorunum windows 7'ye geçemiyorum. Boot ediyor. Windowsun kurulduğu yeri seçiyorum. Fakat "Windows failed yo start. A recent hardware or sofware change miht be the couse." hatası veriyor. Açılmıyor Burak bey :)

Windows 7 DVdsini tak açılışta başlat bilgisayarı onar seçeneğine tıkla bir boot yolunu düzeltsin. Sonrasında girebilirsin diye umuyorum. Ama unutma sonrasında boot seçeneği gelmeden direkt windowsada geçebilir riski göze al.

Yok hocam. Sanırım Colover Configurator de yaptığım EFI 'de bir hata var. Başka bir boot denersem düzelecekmiş gibi. Sonuca vararırsam , burda paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı