Mavericks için WebCam önerisi

Zamanında masaüstüne iatkos kurmuştum ve bu konuyu bende çok araştırdım. En temizi yeni bir webcam almak ancak mac ile uyumlu olanlar dediğin gibi maliyetli oluyor.

Ben Max Mini için WebCam alışverişine çıktığımda tüm WebCam'leri teker teker kurcalamaya başladım; ve de sadece bir modelin arkasında Mac logosu bulabildim. Logitech WebCam c615, Vatan'da 200 TL civarındaydı aldığımda. Driver gerektirmedi, Logitech'in sitesinde de birkaç destek yazılımı indirdim. Ama en kötüsü ise en alt model, Mac logosu bulunmayan bir Logitech UVC WebCam taktığımda da aynı sonucun olması... Anlaşılan arkadaki Mac logoları hiçbir anlam ifade etmiyor, çoğu UVC Webcam OS X ile uyumlu... Bu arada benim aldığım model 8MP'e kadar (yazılım ile) fotoğraf çekebiliyor, FHD video kaydı yapabiliyordu. Ama PhotoBooth'da iğrenç ötesi bir performans aldım video çekerken; çok yavaş, ve de aniden hızlanıyor, ve de akabinde o ses ve görüntü de aynı hızda çok çirkin bir şekilde çıkıyordu. Ayrıca arka planı yok etme özelliği de çalışmıyordu. Ama tabi ki bu yazılımsal bir uyumsuzluk, görüntüsü ortalamanın üstünde, ve de Skype görüşmelerinde eşazmanlama hatası barındırmıyordu.

Logitech WebCam c615

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı