Mavericks Kurarken Ekran 4'e Bölündü

• Konuyu başlatan gkii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 5B

gkii

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhabalar.
Hackintosh işine yeni başlıyorum da yardım edebilir misiniz?
Zippyshare.com - Report.htm
Donanım raporu aldım. Ekran kartım optimus olduğundan bir tek o sorun çıkarıyor galiba.
Geçen gün Mavericks USB Raw dosyasıyla kurulum yapmaya çalıştım fakat usb den yükle dediğimde ekran 4 e bölünmüş olarak açıldı(4 tane kurulum ekranı vardı yani) o yüzden ilerleyemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 parça ekran duymadım daha önce? Fotoğraf gönderirsen iyi olur.

Donanım raporı güzel tamam ama
X marka laptop kullanıyorum
Y model ekran kartı ve Z model işlemci var desen "Mac OS X" kurmak için bize yeterli.
Full donanım listesi, Mac kurulduktan sonra ince ayar için lazım.

Yükleme yaptığın USB belleği bir bilgisayara takıp, içini aç ve Extensions klasörünün içindeki Nvidia kelimesi ile başlayan kextleri sil (daha da güzeli başka bir usb belleğe kopyala).
Sonra tekrar kurmayı dene.
Sadece işlemciye entegre ekran kartını tanıyacaktır ve harici ekran kartın ilk aşamada sorun çıkartmayacaktır.

Ayrıca bilgisayarının modeli neyse (dosyayı indirmeye ve bakmaya üşendim) BIOS ayarlarında dahili-harici ekran kartı öncelik ayarı varsa, dahiliye getir.

Aynı sorunu arkadaşın hp laptop'a kurarken de karşılaşmıştık. Sorunu şu şekilde çözdüm;

-f -x Cpus=1 GraphicsEnabler=No, InjectIntel seçeneğini kaldır ekran kartı modelinin yanındakine tıkla ve dene.

Teşekkür ederim hepinize chameleon bootloader a(açılışta 1'e basınca) geçince nedensizce düzeldi ama yine de dediğiniz şeyleri de deneyeceğim sorunsuz olması için.
Teşekkürler. Yine bir sorun çıkarsa yazarım buraya.

Nedensiz değil. Bootloader'in chamelona geçmesidir nedeni. Yani açılışta 1 e basarsanız clover bootloader değil de chamelon bootloader ile açılacağı içindir sorunun düzelmesi.

Nedensiz değil. Bootloader'in chamelona geçmesidir nedeni. Yani açılışta 1 e basarsanız clover bootloader değil de chamelon bootloader ile açılacağı içindir sorunun düzelmesi.
Anladım peki GT 555m ekran kartımı kullanmayacağım galiba. Peki Mavericks'i yükledikten sonra direk system/kitaplık/extensions 'tan benim PC ile alakalı olmayanları silsem bir sorun teşkil etmez heralde değil mi?

Silebilirsiniz ama neyi sildiğinizden emin olun. Bu arada rapor olmamış. Everest bitti, yerine AIDA64 geldi.
Tamamdır AIDA64'ü kurayım.
Bir de tam oldu derken şöyle bir hatayla karşılaştım:

xJ2zkB.jpg

Neden olduğunu anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı