Çözüldü Mavericks Kurulumu Sonrası Windows USB'den Boot Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Direk içini atıyorum. Daha önce bu şekilde bir çok kez yaptım. Yine aynı USB ile. Ama işi garantiye almak için WiNToBootic ve unetbootin ile denedim sonuç aynı.

Böyle bir yöntem yok. Direk içine atılarak boot edilemez. Boot sektörüne ne oldu ?

Ayrıca sistemin UEFI desteği var mı yok mu bu da önemli. Bellekleri formatlamak için ise HP USB disk kullanılabilir. UEFI USB hazırlamak için ise:

UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma

Recep abinin dediği gibi yap bendede aynı sorun vardı belleği formatladım. Rufus ile düzeldi.

Böyle bir yöntem yok. Direk içine atılarak boot edilemez. Boot sektörüne ne oldu ?

Ayrıca sistemin UEFI desteği var mı yok mu bu da önemli. Bellekleri formatlamak için ise HP USB disk kullanılabilir. UEFI USB hazırlamak için ise:

UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma

Yıllardır bu şekilde yapıyorum. Sorun Maverksden sonra meydana geldi. 1 kere format atmadım bu şekilde onlarca kez. Şaşılası. Şimdi bakıyorum rehbere teşekkürler.

MBR olarak biçimlendirir misin Usb'yi?
Yapmaya çalışıyorum.

Sorun çözüldü. Disk Easeus Partition Master ile MBR olarak biçimlendirildi. Maalesef free sürümde yapmak mümkün değil lisans almanız gerek. Sonra USB/DVD Download tool ile iso paketi yazildi. Herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı