Mavericks ve HD4000 Sorunu

m erdem kzengin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba; video rehberinizi izledim. kurulumu yaptım, usb den boot edip başlatıyorum, fakat ekran kartını Clover ile tanıtıp boot etmek istediğim zaman başarılı olamıyorum. resimleri sırayla incelerseniz sanırım sorunumu çözebilirsiniz. sistem bileşenlerine baktığım zaman iki ekran kartı da gözüküyor. sanırım Nvidia'yı devre dışı bırakamıyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

IMG_0552.JPG - Google Drive

IMG_0551.JPG - Google Drive
IMG_0562.JPG - Google Drive
IMG_0554.JPG - Google Drive
IMG_0559.JPG - Google Drive
IMG_0550.JPG - Google Drive
IMG_0553.JPG - Google Drive
IMG_0555.JPG - Google Drive
IMG_0561.JPG - Google Drive
IMG_0558.JPG - Google Drive
IMG_0556.JPG - Google Drive
IMG_0557.JPG - Google Drive
IMG_20140908_003525.jpg - Google Drive
IMG_20140908_003541.jpg - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada kullandığım Notebook Monster MS-16f3 i7 3710m işlemci 16gb ram 120gb sdd 40 gb Mac OS X için ayırdım . Nvdia gt670m Intel HD 4000 işlemcinin grafik özelliği sanırım . Uefi ile Windows 8.1 64 bit kurulum yapıp bir program ile mbr yi gpt ye çevirmiştim . Detaylar bu şekilde.

Söyledikerinizi yapmış olmama ve tekrar disk oluşturup yapmama rağmen, bilgisayar açılırken F11 e bastığımda gelen Clover boot menusu (yani flashdisk ten boot esnasında) Options/Graphics Injector/ girdiğimde iki ekran kartımın olduğunu görüyorum. halbuki videoda sadece intel ekran kartı gözüküyor. msi g40 videosunu incelediğimde yukarıda belirttiğiniz işlemden sonra tek ekran kartı gözüküyor bu menüde ?

Bu sorunu çok görüyorum.
1. İki ekran kartına sahipseniz ve Intel ekran kartınız var ise onun kextlerini silmeyin, diğerlerini silin (nVidia,ati)
2.Silme işleminden sonra sistemi bir daha kurun.Kurulum sırasında Option da her iki ekran kartını da sistem görüyor,bununla ilgili sorun yok.
3.Tüm inject leri devre dışı bırakıp kurulum yapın.
4. kurulum bittikten sonra (bilgisayar adı girme kısmına girileceği zaman) Injec EDİD'i seçin sadece.
5. Bunları yaptıktan sonra Clover ile ekran kartınızın id sini girip kullanabilirsiniz.

Merhaba, yukarıda sebebini tam anlayamadığım -yanlış türkçe kullanımı ama uyarma ve sebep belirtme nezaketinde bulunulmamış- bir sebepten ceza aldığım için bu hesabı açmak zorunda kaldım. Yaklaşık 4-5 gündür yabancı-türk çoğu siteyi gezdim ama Hackintosh'a henüz yabancı olduğum için çözüm bulamadım. Önerdiğiniz maddeleri hemen deneyeceğim ama denemeden önce tam olarak anlamam gerekiyor;
1-2. Madde için; Bu maddeden şunu mu anlamalıyım; kurulum yapmak için hazırlamış bulunduğum Usb'den transmac aracılığı ile NVDA kext dosyalarını ve ATI kext dosyalarını silmem gerekiyor. ben sadece NVDA olanları silmiştim. şuan da kurulu olan Maverick üzerinden yazıyorum. Yani bu kuruluma format atıp, kurulum usb'si üzerindeki ATI dosyalarını da silip yeniden yazılımı yüklemeli miyim?
3. Inject'leri nereden devre dışı bırakmam gerekiyor, detaylı anlatır mısınız?
Cevaplarınıza göre kuruluma bir daha başlayacağım, teşekkür ederim.

Hangi ekran kartına sahipseniz onu silin.
Clover/Options/Graphıcs Injector kısmından yapılıyor yalnız 3 ve 4 çok önemli.Eğer ilk kurulumda injecti açık bırakırsan sorun yaşıyorsun. Olay basit ilkinde hepsi kapalı. İkinci açılışta inject edid. Açıldıktan sonra da id giriyorsun bir daha sorun yaşamıyorsun ;)

Hangi ekran kartına sahipseniz onu silin.
Clover/Options/Graphıcs Injector kısmından yapılıyor yalnız 3 ve 4 çok önemli.Eğer ilk kurulumda injecti açık bırakırsan sorun yaşıyorsun. Olay basit ilkinde hepsi kapalı. İkinci açılışta inject edid. Açıldıktan sonra da id giriyorsun bir daha sorun yaşamıyorsun ;)

size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Video rehberlerin tamamını izlememe, bir çok sitede araştırmama rağmen bir türlü çözemediğim bu sorunu basit bir sekilde çözmemi sağladığınız için gercekten ama gercekten size minnettarım. Ceza dolayısıyla şimdi yazabildim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı