Mavericks yüklerken waitForSystemMapper'da takılma

Redogski

Hectopat
Core 2 duo laptop'uma mavericks yüklemeye çalışayım dedim. Buradaki videoyu izledikten sonra. Fakat şu kısımda takıldı kaldı bir 20-30 dakkadır bekliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Mac os kurma işine ilk defa giriyorum acemisiyim biraz. :)

9oye.jpg

- - - Güncellendi - - -

İnternette biraz araştırma yaptım. Aşağıdaki linkte verilen bi kext var. Onu yükleyince düzelir belki. Ama bu kext yükleme işi nasıl oluyor onu bilmiyorum. :S
10.8.2 problem - tonymacx86.com

Burada da insanlar wait for system mapperda kalmış.

- - - Güncellendi - - -

Az önce safe mode da deneyim dedim. Şimdi os x i yükleyebiliyorum. Fakat güvenli modda yüklemekten zarar gelir mi bilmiyorum. :)

- - - Güncellendi - - -

Güvenli modda çalıştırabiliyorum. Bilgisayarı fakat başka bir şey yapamıyorum şu an. Normal usbleride okumuyor videodaki diğer adımlara da geçemedim sadece kurulum usbsini okuyor.

Sorun şu şekilde çözülmüş. Sistemi -x ile başlatın, Disk izlencesine gelip önce disk izinlerini doğrulayıp, onarın sonra aşağıdaki kexti kext utility adlı program ile yükleyin. Sonra sistemi kurduğunuz HDD yi açıp S/L/E klasöründen FakeSMC adlı kexte gelip paket içeriğini göster diyin klasörün içinde info plist dosyasını masaüstüne alın, kexti açıp şu kodları ekleyin sonra sayfayı kapatıp dosyayı yerine koyun. Kexti indirdiğiniz sayfanın sol tarafında aşağıdıdaki kodu kes yapıştır da yapabilirsiniz.
http://www.osx86.net/files/file/3640-kext-utility-for-mavericks/
AppleACPIPlatform.kext For OS X 10.9 - OSx86.net Hackintosh

<key>WKTP</key>
<array>
<string>ui8</string>
<data>
AA==
</data>
</array>

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı