Bulkta mini cut yapmak

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ramazanda bulka ara verdikten sonra tekrardan bulka başladım. Ancak şöyle bir sıkıntı oldu bulka milletin yanlış önermeleri yüzünden beyaz ekmekle devam ettim hatta simit bile kemirdim 😀😀. Bunun öncesinde bulkta tam buğday ekmeği pirinç yulaf gibi besinlerden karbonhidratı alırken ekmek aldığım fırın tam buğday ekmeğini kesince tutup aşırı beyaz ekmek tüketmeye başladım. Bu da bende normalde yağlanmaya sebep olmazken yağlanmama sebep oldu. Önceden bel çevrem 83 civarına gelirken şu an neredeyse 86'ya gelecek ve göbeğim şişti resmen. Bel çevreme dokununca aşırı yağ elime kıtır kıtır bir şeyler gelmedi sadece deriyi çekince uzuyordu. Belimi gostermek için fotoğraf bırakıyorum. Sizce şu göbek şişkinliğinden ve beldeki suyu atmak için ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_9d296977.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_9d296977.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 102
  • WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_1c750469.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_1c750469.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 95
  • WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_d74bd489.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-06 saat 18.51.13_d74bd489.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 95
Cut a gerek yok devam et hatta bulk yaramış temiz beslenmen senin için daha iyi olurdu ama boş ver böyle devam ortalama 4-5 hafta daha bulk yaparsın bu fiziğinle.

üstüne pump ve ışık farkı var biri evde diğeri spor salounda çekmişsin kafana çok takma yani

bide sağ ve sol farkın aşırı var biraz daha yoğunlaş sakatlığa eksik tarafına çok rahat sakatlanırsın vs. vs.

Cut a gerek yok devam et hatta bulk yaramış temiz beslenmen senin için daha iyi olurdu ama boş ver böyle devam ortalama 4-5 hafta daha bulk yaparsın bu fiziğinle.

Üstüne pump ve ışık farkı var biri evde diğeri spor salounda çekmişsin kafana çok takma yani.

Bir de sağ ve sol farkın aşırı var biraz daha yoğunlaş sakatlığa eksik tarafına çok rahat sakatlanırsın vs. vs.

Evet hocam maalesef sağ sol dengesizliğim var. Hem kol da hem de kanatta sağ sol dengesizliğim çok var ama tek taraflı hareketlerle eksikliği kapatmaya çalışıyorum.

@cinar_yasarrr Hocam sizce ne yapmalıyım zevk için minicut yapmalı mıyım yoksa bulk devam mı? (Bu resimlerden birinde düz birinde ise kanat pozu vererek çektim.)

Dosya Ekleri

• IMG_8225.png
    IMG_8225.png
    629,4 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_8284.png
    IMG_8284.png
    634,8 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Evet hocam maalesef sağ sol dengesizliğim var. Hem kol da hem de kanatta sağ sol dengesizliğim çok var ama tek taraflı hareketlerle eksikliği kapatmaya çalışıyorum.

@cinar_yasarrr Hocam sizce ne yapmalıyım zevk için minicut yapmalı mıyım yoksa bulk devam mı? (Bu resimlerden birinde düz birinde ise kanat pozu vererek çektim.)
Yaz geliyor istersen ufak bir definasyon yapabilirsin.

Body recomp da yapılabilir, illa da bulk veya cut yapmanıza gerek yok. İleri seviye lifter olmadıkça dediğimi yapmak daha rahat, kas kütlesini korurken hatta üstüne koyarken yağ yağmak mümkün.

Body recomp da yapılabilir, illa da bulk veya cut yapmanıza gerek yok. İleri seviye lifter olmadıkça dediğimi yapmak daha rahat, kas kütlesini korurken hatta üstüne koyarken yağ yağmak mümkün.
O dediğiniz nasıl oluyor hocam? Spora ilk başladığım zaman zaten yağ yakarak ilerliyordum aslında kas kütlesinin ciddi bir miktarını o zaman kazandım.Hatta benim bulk sürecim de öyle çok sert olmadı vücudumun biraz yağlanmasının sebebi benim son zamanlarda kötü beslenmemdi.
Fitnessta 5.ayım Bu benim 2 ay önceki formum.

O dediğiniz nasıl oluyor hocam? Spora ilk başladığım zaman zaten yağ yakarak ilerliyordum aslında kas kütlesinin ciddi bir miktarını o zaman kazandım. Hatta benim bulk sürecim de öyle çok sert olmadı vücudumun biraz yağlanmasının sebebi benim son zamanlarda kötü beslenmemdi.
Fitnessta 5.ayım bu benim 2 ay önceki formum.

Maintenance seviyede kalori ile besleniyorsun. Yani günlük harcadığın enerjiyi hesaplıyorsun yaptığın spora(haftada kaç gün yaptığına) ve boyuna, yaşına kilona göre. Sonra o kalori ile besleniyorsun, kilonun 2 katı protein, 2-3 katı karb geri kalan kalori de yağdan gelecek şekilde. Üzerine haftada 3-4 kez 15-20dk kardiyo ekliyorsun. Bu şekilde en az 2 ay gidiyorsun ve vücudundaki değişime bakıyorsun 2 ay sonra bir değişim var mı diye.

Olması gereken kilon çok değişmese bile vücudunun görüntüsünün değişmesi. Yağ oranının azalırken kas oranının artması fakat aynı kiloda kalmış olman. Yağı kasa dönüştürme gibi saçma bir ifade vardı eski zamanlarda işte o aslında bu oluyor.

Yağ kasa dönüşmüyor(doğal olarak böyle bir şey zaten mümkün değil) ama bir taraftan kas geliştirirken bir taraftan yağ yakıyorsun. Ama bu dediğim şey + %18-20 yağ oranlarında yapılırsa mantıklı ve bu Cut'a göre çok daha yavaş bir süreç fakat kilo kaybı olmadığı için cut gibi daha sonra tekrar kilo almaya çalışma gibi bir evreye girmek zorunda olmuyorsun.

Maintenance seviyede kalori ile besleniyorsun. Yani günlük harcadığın enerjiyi hesaplıyorsun yaptığın spora(haftada kaç gün yaptığına) ve boyuna, yaşına kilona göre. Sonra o kalori ile besleniyorsun, kilonun 2 katı protein, 2-3 katı karb geri kalan kalori de yağdan gelecek şekilde. Üzerine haftada 3-4 kez 15-20dk kardiyo ekliyorsun. Bu şekilde en az 2 ay gidiyorsun ve vücudundaki değişime bakıyorsun 2 ay sonra bir değişim var mı diye.

Olması gereken kilon çok değişmese bile vücudunun görüntüsünün değişmesi. Yağ oranının azalırken kas oranının artması fakat aynı kiloda kalmış olman. Yağı kasa dönüştürme gibi saçma bir ifade vardı eski zamanlarda işte o aslında bu oluyor.

Yağ kasa dönüşmüyor(doğal olarak böyle bir şey zaten mümkün değil) ama bir taraftan kas geliştirirken bir taraftan yağ yakıyorsun. Ama bu dediğim şey + %18-20 yağ oranlarında yapılırsa mantıklı ve bu Cut'a göre çok daha yavaş bir süreç fakat kilo kaybı olmadığı için cut gibi daha sonra tekrar kilo almaya çalışma gibi bir evreye girmek zorunda olmuyorsun.
Hocam ben bi süre bunu uyguladım aslında da sonradan etrafımdakiler bulk olmadan gelişemezsin diye bas bas bağırınca vazgeçtim.İlk başta ben 80 kilo iken başladım ama aşırı yağlıydım ve kas cidden direkt yoktu.Sonradan 70 lere kadar geriledim bu sefer de günlük harcadığım enerjiyi alarak kası geliştirmeye başladım.Kilom aşırı değişmedi ama gözle görülür bi fark olmuştu.

Şu anda da fazla bir kilom yok bu arada 74-75 civarı falanım.Öyle ağır bir bulk yapmadım tam bulk bile sayılmaz bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı