Mavericks'te Ses Az Çıkıyor

nasahx12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal Üyeleri sayenizde özellikle Kemal Alkın sayesinde birçok ssorunu olan Mavericks'in bütün sorunlarını çözdüm. En son sorun olan ses problemini de kext yükleyerek çözdüm ama ses çok az çıkıyor. Ses sondayken bile zor duyuluyor. Tek sorun bu, bunu da çözersek çok sevinirim.

Merhaba Technopat Sosyal Üyeleri sayenizde özellikle Kemal Alkın sayesinde birçok ssorunu olan Mavericks'in bütün sorunlarını çözdüm. En son sorun olan ses problemini de kext yükleyerek çözdüm ama ses çok az çıkıyor. Ses sondayken bile zor duyuluyor. Tek sorun bu, bunu da çözersek çok sevinirim.
Bu sorunun çözümü tabikide Hopörler satın almaktır :)

Aynı diskte Windows 7 var. Ses onda muhteşem çıkıyor sona açmaya korkuyorum. Bence hoparlörde bir sorun yok.

Şöyle birşey de deneyebilirsin. İlk önce db ölçer indir. ve dinlediğin parçanın ilk önce hoperlör'üne kaç db yolladığını gör ( yani programsal bir sıkıntımı olduğunu anla). Ondan sonra ses kartını yönetebilecek harici bir program bul ( üstüne efect koyabileceğin bir program olsun). Eğer problem ses kartının d.a ( digital to analog cevirici) sına gelene kadarsa bunuda kurduğun programın meter'ından anlarsın. Son ses açtığında sinyal 0 a yakın gözüküyorsa ozaman problem burda değil fakat son ses açtığın halde -20 vb. civardaysa kurduğun harici program ile sese limiter koy. Sound biraz kötü olur fakat en azından problemini çözerki zaten laptop dan dinleyeceğin için sound'u okadar önemsediğini zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı