Çözüldü Mavi ekran almama rağmen Minidump dosyalarımı göremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, az önceki konumda da belirttiğim gibi mavi ekran aldım birkaç kere. Minidump dosyalarımı paylaşmak istiyorum ancak göremiyorum. Windows>Minidump klasörü boş gözüküyor. Yeniden başlatma %0'ken bilgisayarı kapattığım için olabilir mi?

@Setsuna Yuki benden Minidump istemiştiniz ancak kusura bakmayın göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows dizininde MEMORY.dmp dosyası var mı acaba? Varsa onu sıkıştırıp paylaşın lütfen.
Evet, şimdi uzun uzun anlatma zamanı. Öncelikle dosyayı indirmek uzun sürdü bu yüzden bu kadar geç döndüm, bilginize.

Öncelikle Wi-Fi aygıtınızın sürücüsünü kaldırıp güncel sürücü kurun ve harici bir cihaz ise farklı bir USB portuna takıp kullanın. Bunu aşağıdaki yerden anladım.

[CODE title="Hata"]Unloaded modules:
fffff805`0baa0000 fffff805`0baaf000 vwifibus.sys
fffff805`0b870000 fffff805`0ba9a000 netr28ux.sys
fffff805`0b860000 fffff805`0b86f000 vwifibus.sys
fffff805`0b630000 fffff805`0b85a000 netr28ux.sys
fffff805`11830000 fffff805`1183f000 vwifibus.sys
fffff805`10a90000 fffff805`10cba000 netr28ux.sys
fffff805`0b550000 fffff805`0b564000 vwifimp.sys[/CODE]

Daha sonrasında MEMORY.dmp dosyasının içerisinde NTSTATUS değeri buldum. Bu değer de 0xC0000147 olarak geçmekteydi. Microsoft'un değer veritabanına baktığımda aşağıdaki sonuç ile karşılaştım.

1614032923167.png

"Paging File" sanal bellek olarak geçtiğini düşünürsek sanal bellek ayarlarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Otomatik yönetmesine izin verin kendisi halletsin.

Son olarak Windows'un eski bir sürümünü kullanıyorsunuz ve size tavsiyem 20H2 olan en güncel ve en stabil sürüme geçmenizdir. Bu işlem sonrası sorun kalmaması gerekiyor.

Ha bu arada adettendir bi' SFC yaptırtmadan gitmem. 😅 Sonuçların ekran alıntısını paylaşmayı unutmayınız.

Sorun çözülürse ya da devam ederse belirtmeyi unutmayın. :)

Öncelikle Wi-Fi aygıtınızın sürücüsünü kaldırıp güncel sürücü kurun ve harici bir cihaz ise farklı bir USB portuna takıp kullanın. Bunu aşağıdaki yerden anladım.
Ayrı bir girişe taktım, burası tamamdır.
"Paging File" sanal bellek olarak geçtiğini düşünürsek sanal bellek ayarlarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Otomatik yönetmesine izin verin kendisi halletsin.
Biraz göz gezdirince zaten işaretli olduğunu fark ettim. Aynı şeyden mi bahsediyoruz acaba?
resim_2021-02-23_084800.png

Son olarak Windows'un eski bir sürümünü kullanıyorsunuz ve size tavsiyem 20H2 olan en güncel ve en stabil sürüme geçmenizdir. Bu işlem sonrası sorun kalmaması gerekiyor.
Nasıl geçeceğim?
Ha bu arada adettendir bi' SFC yaptırtmadan gitmem. 😅 Sonuçların ekran alıntısını paylaşmayı unutmayınız.
resim_2021-02-23_090656.png

Sorun çözülürse ya da devam ederse belirtmeyi unutmayın. :)
Birkaç güne kadar mavi ekran almazsam ve sorunsuz açılırsa çözüm olarak işaretleyeceğim. Yoğun ilginiz için çok teşekkürler.

Nasıl geçeceğim?

Windows Update ile geçeceksiniz. Aşağıda 20H2 sürümü vb. bir yer var oradan güncelliyorsunuz.

Biraz göz gezdirince zaten işaretli olduğunu fark ettim. Aynı şeyden mi bahsediyoruz acaba?

İsterseniz ona şimdilik ellemeyin. Sorun devam ederse otomatik kullanım yerine elle girin.

SFC aracı bozuk dosyalar bulmuş ama onları onaramamış. Onarımı için aşağıdaki rehberin ilk 3 adımını uygulayıp sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar SFC aracını çalıştırıp hepsinin ekran alıntılarını paylaşın lütfen.

Birkaç güne kadar mavi ekran almazsam ve sorunsuz açılırsa çözüm olarak işaretleyeceğim. Yoğun ilginiz için çok teşekkürler.

Ne demek ne zaman sorun yaşarsanız ben burada olacağım. 😉

Windows Update ile geçeceksiniz. Aşağıda 20H2 sürümü vb. bir yer var oradan güncelliyorsunuz.
Güncellemeler yapıldı.
SFC aracı bozuk dosyalar bulmuş ama onları onaramamış. Onarımı için aşağıdaki rehberin ilk 3 adımını uygulayıp sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar SFC aracını çalıştırıp hepsinin ekran alıntılarını paylaşın lütfen.

Adımları uyguladım, şimdi yeniden başlatacağım.
cmd.PNG

resim_2021-02-23_114031.png

Windows dizininde MEMORY.dmp dosyası var mı acaba? Varsa onu sıkıştırıp paylaşın lütfen.
Konudaki sorun başka bir şey olduğu için bunu çözüldü olarak işaretleyeceğim.

Onun dışında başka bir şey kaldı mı yapmam gereken?

Geri
Yukarı