Mavi ekran ardından her açılışta "Scanning And Repairing Drive C" hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop:Huawei Matebook D15
İşlemci:AMD Ryzen™ 5 5500U
Depolama:512 GB SSD
Ram:8 GB
Ekran Kartı:AMD Radeon™ Graphics(Vram bilmiyorum)
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD:119 GB SSD:341 GB
Ekran kartı
AMD Ryzen 5 5500U with Radeon Graphics
Anakart
Bilmiyorum
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500U 2.10 GHz
Merhaba, ben mavi ekran yedim sonra complateden oldu falan hata kodunu bilmiyorum. Daha sonra tekrar mavi ekran yedim. Artık bilgisayar her açılışta ekrana "scanning and repairing drive c " yazıyor. Sizce sorun var mıdır? Bilgisayarıma bir şey mi oldu? Bir de ben Valorant için FPS arttırmak için ayar yapıyordum. Ayar yaptıktan sonra oldu. Aslında ben Valorant'ta ping düşmesi için port açmıştım. Sonra başka bir video gördüm. Açtığım portu sildim, yenisini oluşturdum. Bir şey olur mu? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump dosyası diye bir şey varmış. Nasıl paylaşılacağını bilmiyorum. Nasıl paylaşılacağı hakkında bilgi verirseniz paylaşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açtığım portu sildim, yenisini oluşturdum.
Modem üstünde yaptığınız işlemler bilgisayarınıza zarar vermez.
"scanning and repairing drive c "
Diskiniz bozulmuş olabilir. Format atmayı deneyin. Sonucunu belirtirsiniz. Format atarken program sitelerinden değil, Microsoft'un sitesinden ISO tool indirerek bir USB belleğe yükleme yapın.

Format atmanıza rağmen sorun devam ederse ya da size format atmazsa diskinizi değiştirin. Diski değiştirmeden önce başka bir cihaza bağlayıp o cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Modem üstünde yaptığınız işlemler bilgisayarınıza zarar vermez.

Diskiniz bozulmuş olabilir. Format atmayı deneyin. Sonucunu belirtirsiniz. Format atarken program sitelerinden değil, Microsoft'un sitesinden ISO tool indirerek bir USB belleğe yükleme yapın.

Format atmanıza rağmen sorun devam ederse ya da size format atmazsa diskinizi değiştirin. Diski değiştirmeden önce başka bir cihaza bağlayıp o cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Format atmak derken sıfırlamak anlamında mı? Ve USB belleğe yapacağım şeyin videosu varsa atabilir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben mavi ekran yedim sonra complateden oldu falan hata kodunu bilmiyorum. Daha sonra tekrar mavi ekran yedim. Artık bilgisayar her açılışta ekrana "scanning and repairing drive c " yazıyor. Sizce sorun var mıdır? Bilgisayarıma bir şey mi oldu? Bir de ben Valorant için FPS arttırmak için ayar yapıyordum. Ayar yaptıktan sonra oldu. Aslında ben Valorant'ta ping düşmesi için port açmıştım. Sonra başka bir video gördüm. Açtığım portu sildim, yenisini oluşturdum. Bir şey olur mu? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump dosyası diye bir şey varmış. Nasıl paylaşılacağını bilmiyorum. Nasıl paylaşılacağı hakkında bilgi verirseniz paylaşabilirim.
Bilgisayarınız açılıyor ise windows da Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu kod ile sistemi onarıp işlem bitince sistemi yeniden başlatıp sonucu bildiriniz.

sfc /scannow

Geri
Yukarı