Çözüldü Mavi ekran hata analizi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Ekteki dosyada minidumplar bulunuyor bir bakar mısınız? Bilgisayarım yeni 1 aylık falan, ilk defa böyle bir durum başıma geldi. Yardım eder misiniz lütfen, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS sürümüm ve ekran kartı sürücüsü en güncel sürümdeydi zaten. Güç seçeneklerinden, hızlı başlatmayı kapattım her şey düzeldi.
Dostum dosyalarını inceledim. Memory Management hatası almışsın. Bu RAM belleklerde bir sorun var demektir. ACPI.sys adlı dosyadan hata almışsın. Bu da BIOS ile alakalı bir sorun olabileceğini işaret ediyor olabilir. BIOS sürümünü güncelle. Ama ilk önce RAM belleklerine MemTest86 yazılımını kullanarak test yap. HD Tune ile SSD veya HDD taramasını yap. Sonra da geri dönüş yap buraya.
PFN Corrupt List hatası da RAM belleklerde bir sorun olabileceğini işaret eder ancak Memory Management hatası net olarak bunu kesinleştirdi.

Bir de güncel değilse ekran kartı sürücünü güncelle.

2133MHz'den 2666MHz'e çekmiştim RAM frekans hızını ondan dolayı olabilir mi, bir de SSD de sıkıntı yok fakat HDD de ise %5'e yakın bir Damage yüzdesi var. 1TB'lık HDD'yi 785GB'a düşürüp kullanıyorum. SSD yetmediği için.

MHz yükseltmek buna sebep olabilir. 2133 MHz kalsın.

BIOS sürümünü güncelle. "1403" sürümüne güncelleyeceksin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

O disk yüzüne 1 kere mavi ekran almışsın. O yüzden çıkartmanız mavi ekran alma olasılığını düşürecektir.

Ekran kartı sürücüsü güncel değil ise güncellemelisin tabii.

Ek olarak yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minidump dosyalarında pek hızlı başlatma ile ilgili bir şey yoktu şahsen. Ek olarak hızlı başlatma bazı durumlarda kapatmanı öneririm.

Mesela bilgisayarı ilk açtığında mavi ekran alıyorsan hızlı başlatmanı kapatmanı önerirdim.
Mavi ekran sorunun çözüldü mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı