Mavi ekran hataları

1) Memtest86 testi uygulayın. Bunu yapmadan önce BIOS ile uğraştıysanız sıfırlamanızı tavsiye ederim. Memtest86 testi rehberi aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Wi-Fi)

3) Kaspersky kaldır.

4) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Bluetooth)

5) Vanguard kaldırın.

6) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra DDU ile eski sürücüyü kaldırdıktan sonra yeni indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU rehberi ve sürücü linki aşağıda.
Driver: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

7) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

NOT: Kaldırmanızı istediğim uygulama/yazılımları sonrasında geri yükleyebilirsin.

1) Memtest86 testi uygulayın. Bunu yapmadan önce BIOS ile uğraştıysanız sıfırlamanızı tavsiye ederim. Memtest86 testi rehberi aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3) Kaspersky kaldır.

5) Vanguard kaldırın.

6) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra DDU ile eski sürücüyü kaldırdıktan sonra yeni indirdiğiniz sürücüyü kurun. DDU rehberi ve sürücü linki aşağıda.

Not: Kaldırmanızı istediğim uygulama/yazılımları sonrasında geri yükleyebilirsin.

BIOS ile uğraştıysanız derken neyi kastettiniz tam anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
BIOS ayarları ile oynadıysanız demek istedim. Buna XMP profilini açmak dahil. Böyle bir şey yaptıysanız XMP kapatıp testi uygulayın. XMP kapalıyken test sonucu daha kesine yakın olur.

3) Kaspersky kaldır.

5) Vanguard kaldırın.

Not: Kaldırmanızı istediğim uygulama/yazılımları sonrasında geri yükleyebilirsin.

1) Memtest uyguladım ve bir sorunla karşılaşmadı ama 3.5 saati geçti normal midir?
2)Wi-Fi güncelledim.
3)Kaspersky kaldırdım.
4)Bilgisayardaki Bluetooth sürümü daha güncel dedi o yüzden kurmadım.
5)Vanguard kaldırdım.
6)Grafik sürücüsünü indirmedim çünkü şu an o attığınız sürümü kullanıyorum zaten.
7)Bir hata bulmadı.

Dosya Ekleri

• 20201124_144942635_iOS.jpg
    20201124_144942635_iOS.jpg
    215,1 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Görüntüsü (28).png
    Ekran Görüntüsü (28).png
    11,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki. Sorun çözülürse çözüldü diye geri dönüş yapmayı, çözülmezse yeni dosyaları paylaşmayı unutmayın.
Ama biz şimdi eskisine göre bir değişiklik yapmadık. Sadece birkaç program kaldırdım ve 1 driver güncellemesi yaptım sizce mavi ekran hatasını çözmek için yeterli midir? Mesela Kaspersky bir daha yükleyeceğim sıkıntı olur mu ?
@Enes3078 2 ve 7 aralıkta yine mavi ekran hatası aldım. Kaspersky'ı tekrardan yüklemiştim. minidump2 dosyasını yükledim bakabilir misiniz ?
Tekrardan yine mavi ekran hatası aldım. Her ay nerdeyse 2 kez mavi ekran hatası alıyorum. Minidump2 rar'ının içine koydum yeni hataları. Yardımcı olabilir misiniz ?
@Enes3078

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı