Çözüldü Mavi ekran hatalarının mantığı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dawance

Hectopat
Merhaba, uzunca bir süredir mavi ekranlarla boğuşuyorum. Çok araştırdım, öğrendim vs ama tek anlayamadığım nokta var. Bazen bir oyunu günlerce sorunsuz oynatırken bazen arka arkaya mavi ekran veriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yani sistemde arka planda ne oluyordur ki bazen veriyordur, bazen vermiyordur? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mavi ekran hataları sistemde bir sorun oluştuğunda sistemin kendisini daha büyük sorunlara yol açmadan kendini durdurmasıdır.

Mavi ekran sonucu sistem arka plandaki bilgileri toplar ve DMP denilen bellek dökümlerini Minidump klasörüne kaydeder.

Sistemde sürekli mavi ekranlar ile karşılaşmanız sistemdeki yazılımsal veya donanımsal bir soruna işaret eder. Bunu DMP dosyalarını okuyarak anlıyoruz.

Sorun olmazsa hata zaten vermez. Değil mi? :)
Mavi ekran hataları sistemde bir sorun oluştuğunda sistemin kendisini daha büyük sorunlara yol açmadan kendini durdurmasıdır.

Mavi ekran sonucu sistem arka plandaki bilgileri toplar ve DMP denilen bellek dökümlerini Minidump klasörüne kaydeder.

Sistemde sürekli mavi ekranlar ile karşılaşmanız sistemdeki yazılımsal veya donanımsal bir soruna işaret eder. Bunu DMP dosyalarını okuyarak anlıyoruz.

Çözüm

Mavi ekran sonucu sistem arka plandaki bilgileri toplar ve DMP denilen bellek dökümlerini minidump klasörüne kaydeder.

Çözümü ne peki?

Çözümü ne peki?
Çözümü kişiden kişiye değişiyor. Herkeste aynı değil. Hata alıyorsanız aşağıdaki rehbere göre dökümleri Sosyal üzerinde uygun kategoride konu açarsanız işin ehli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Çözümü kişiden kişiye değişiyor. Herkeste aynı değil. Hata alıyorsanız aşağıdaki rehbere göre dökümleri sosyal üzerinde uygun kategoride konu açarsanız işin ehli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Teşekkürler ama bazen konu açtığımda 1 hafta geçse bile kimse cevap vermiyor çözümü var mı?

O kadarını biliyorum zaten sorumun tam yanıtı değil :) Ayrıca sanırım bir yanlışlık olmuş çözüldü olarak görünüyor

Teşekkürler ama bazen konu açtığımda 1 hafta geçse bile kimse cevap vermiyor çözümü var mı?
Var. Öne çıkar butonunu sadece günde bir kere olmak şartıyla kullanabilirsiniz. Görüldüğünde yardımcı olunacaktır.
O kadarını biliyorum zaten sorumun tam yanıtı değil :) Ayrıca sanırım bir yanlışlık olmuş çözüldü olarak görünüyor.
Ben işaretlemiştim kaldırdım. Peki sorunuz nedir?

Hiç bir değişiklik yapmamama neden şimdi mavi ekran verip, 2 saat sonra vermediğini öğrenmek istiyorum.
Çalışma esnasında sorun olduğu için.

Elektronik cihaz olduğundan her zaman işleyiş aynı olmayabilir. Soruna yol açan şey ne ise o anda soruna yol açmamış olabilir. Bu gibi sebepleri var. Bunun net olarak sebebini DMP dosyasını yeni konu açıp paylaşmanız ile anlayabilirsiniz.

Veya soruna yol açan etmenlerden biri o anda aktif olmamış da olabilir. Bir sürü sebep var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı