Mavi ekran hatası 0x00000133

Bıos'a gireceksin optimal default veya optimize default olana tıklayacaksın. Save yapıp çıkacaksın.

Yükle'yi çift tıklamayacaksın yükle yazacaksın 98 ekranına, Aida64 ile bıos sürümünü kontrol et.

Yok win98 ekranından yükledim, Aida64 yükledim de şimdi nereden bakacağımı bulamadım? Bir de İntel ve Nvdia sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim dediğiniz gibi, şimdi Realtek ethernet sürücüsünü güncelleyeceğim ama nasıl yapacağımı bulamadım.

Şimdi baktım Aida64'ten bios version abra a5 v1 yazıyor, system bios date 4/13/12.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aida64 HTML Raporu Oluşturma (Resimli anlatım)
Sonucu paylaşın. Realtek sürücünü modeline göre aratıp Realtek sitesinden indireceksin.
Sırasıyla hepsini yaptım şimdi pc'yi yeniden başlattım ama steam açıp şifre girdikten sonra yine aynı şekilde sağ altta görüntü sürücüsü hatasını aldım.

Arma 3 çalıştırdım oyun açıldıktan sonra "DX11 eror : CreateTexture failed : DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED" hatasını verdi tekrar

Dediğim raporu verin. Bıos'u doğru söyleyemediniz ve çoğunlukla ekran kartı sürücülerini doğru yükleyemediniz.
Sanırım problem ethernet'ten kaynaklanıyor, çünkü pc kapatıp lan kablosunu çekip başlatınca bir problem kalmadı. Açıldı oyun, ethernet ile ilgili bir sıkıntı var, dediğiniz rapor hangisi bu arada?

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek'i zaten güncellemeni söylemiştim, ilk başta belirttiğim çözümler arasında. Rapor, en son verdiğim linki okursanız görürsünüz.
Dediğiniz gibi raporu alırken "Watch_dogs_violation" mavi ekran hatasını aldım, pc yeniden başlatıp tekrar raporu aldım, raporu ve mavi ekran hatasının dump'ını upload ettim buyrun.
Dropbox - New folder.rar

Bıos güncellenmemiş. Chipset ısınıyor, İntel sürücü güncellenmemiş. Üstüne sata sürücüleri de eklenmiş eski sürümleri. Format atıp dediğim sıraya göre yükleyin. Bıos'u güncellerken video çekin yada resimli gösterin ne yaptıklarınızı.

Bıos güncellenmemiş. Chipset ısınıyor, İntel sürücü güncellenmemiş. Üstüne sata sürücüleri de eklenmiş eski sürümleri. Format atıp dediğim sıraya göre yükleyin. Bıos'u güncellerken video çekin yada resimli gösterin ne yaptıklarınızı.
Peki tamam, şimdi ben direk win 8.1 format atıyorum, attıktan sonra monster sitesinde bulunan ürünün kendi sürücülerini kuruyorum, ama acaba oradaki sürücüler güncel mi size zahmet olmazsa formattan sonra sırasıyla yapacaklarımı yazabilirmisiniz, çünkü bu 4. format atışım olacak :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı