Mavi ekran hatası analizi

İşletim sistemi
Windows 10
Genel olarak ekran kartı ile ilgili mavi ekran almışsın. Eğer overclock yaptıysan geri çekmen gerekiyor.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Ekran kartını OCCT ile 10-15 dakika arası test et. Crash verirse belirt.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Intel ethernet adaptör kullanıyor musun? Ethernet adaptörün sürücüsünü güncelle.

Riot Vanguard yüklüyse kaldır.

Genel olarak ekran kartı ile ilgili mavi ekran almışsın. Eğer overclock yaptıysan geri çekmen gerekiyor.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Ekran kartını OCCT ile 10-15 dakika arası test et. Crash verir SE belirt.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Intel Ethernet adaptör kullanıyor musun? Ethernet adaptörün sürücüsünü güncelle.

Riot Vanguard yüklüyse kaldır.

Overclock yapmadım.

Sürücüm güncel durumda.

Erkan kartım RTX 3070 OCCT NVIDIA içinde kullanılıa biliyor mu.

Ethernet adaptör kullanmıyorum.

Riot Vanguard'ı silmesem sıkıntı olur mu çünkü Valorant oynuyorum genel olarak.

Sistemimi yazmayı unutmuşum kusura bakmayın

ASUS ROG STRIX Z490-E.
Intel i9 10850K.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 Gaming OC.
G.Skill tridentz Neo RGB (16x2)

Ekran kartı ile alakalı oluşmuş. O yüzden sürücün güncel mı diye kontrol et.

Vanguard kaldırma o zaman.

Ekran kartının sürücüsünü kontrol ettim günceldi.

Sonra OCCT ile 15 dakika test yaptım hata tespit etmedi.

Sonra sfc /scannow rehberini uyguladım Windows Resource Protection did not find any integrity violations.. Dedi.

Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

Şöyle bir hata aldım bu hatayı daha önce de almıştım konu açmıştım ama bir çözüme kavuşmadı acaba sizin bir bilginiz var mı?

Bu hatayı almadan önce ekran siyah oluyor sesler gidip geliyor ve ekran geri geliyor.

Sanırsam mavi ekranıda bu hatayı aldığımda eğer bilgisayar kendini toparlayamazsa mavi ekrana düşüyor.

"sürücü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu" bu hata mavi ekranla ilgisi olabilir. Çünkü sürücü olmazsa mavi ekran alma olasılığın var. Ben o yüzden ekran kartı sürücünü ve OCCT ile test et demişim.

Sürücü yanıt vermeyi kesince mavi ekran alma olasılığın oluyor. Biraz anladım.

Ama bunun çözümünü bilmiyorum.

Tekrar mavi ekran aldıysanız dump dosyasını paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı