Mavi Ekran Hatası Minidump Dosyası Yok

darkageman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ticari Bankacılık
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Durum gerçekten de çok acayip o yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum. Normal şartlarda bir bilgisayar mavi ekran verdikten sonra bilindiği üzere minidump klasörü oluşur ve neden kaynaklandığı o şekilde bulunur. Dün akşam bilgisayarımda internette gezinirken bilgisayar bir anda kilitlendi mavi ekran geldiği gibi bilgisayarım kapandı. Açma düğmesine bastığımda bilgisayarım çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Ben de bunun üzerine bilgisayarı kapatıp PSU düğmesini arkadan kapatarak belirli bir süre bekledim sonra tekrardan açtığımda sistem normal açıldı. Olayın komik tarafına şimdi geliyorum minidump klasörü oluşmamış ayrıca harici programlarla baktığımda sanki bilgisayar mavi ekran vermemiş gibi gözüküyordu. Olay görüntüleyicisinden baktığımda ise sistem bilinmedik bir biçimde kapandı ve sonrasında tekrar başlatıldı yazıyordu. İnternette araştırma yaptım genelde RAM veya Ekran kartı kaynaklı olacağı yazılmış. Ben işimi sağlama almak amacıyla temiz format attım. Ayrıca akşam memtest testi uygulayacağım. Sizce neden kaynaklı olabilir ? önerebileceğiniz başka yöntemler var mı?

@Recep Baltaş Sizce neden kaynaklı olabilir ?

Not: Sistemde Overclock yoktur. Tüm driverların güncel sürümlerini yükledim.

Memtest ile test ettim error olmadan sonuçlandı. Sinir bozucu.

Rica ediyorum fikri vs olan varsa fikirlere açığım. Aklıma başka birşey gelmiyor. Bilgisayarı tamamen söktüm işlemci macununu yeniledim. Ram soketlerini ekran kartı soketini bile kontrol ettim. Tüm kabloları söküp tekrardan bağladım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı