Mavi ekran hatası

Maiblack

Hectopat
Arkadaşlar dün sosyalde aynı sorun üzerinden bir konu açmıştım Memtest86 testini yaptım herhangi bir eror almadım, BIOS'umu güncelledim BIOS'u güncelleyince geçtiğini düşünmüştüm fakat az önce tekrar mavi ekran aldım. Mavi ekranın 5 kere almışım dosyalara göre ve hepsinde sanırım Discord'da iken verdi ya da en az 3 tanesini. Oyun oynarken herhangi bir problemim yok.
Şimdiden teşekkürler.
Minidump dosyam: Minidump.rar
@Murat5038 diğer konulardan minidump dosyalarına baktığını gördüm. Yardımcı olabilir misin?

Arkadaşlar dün sosyalde aynı sorun üzerinden bir konu açmıştım Memtest86 testini yaptım herhangi bir eror almadım, BIOS'umu güncelledim BIOS'u güncelleyince geçtiğini düşünmüştüm fakat az önce tekrar mavi ekran aldım. Mavi ekranın 5 kere almışım dosyalara göre ve hepsinde sanırım Discord'da iken verdi ya da en az 3 tanesini. Oyun oynarken herhangi bir problemim yok.
Şimdiden teşekkürler.
Minidump dosyam: Minidump.rar
@Murat5038 diğer konulardan minidump dosyalarına baktığını gördüm. Yardımcı olabilir misin?
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en güncel sürümünü yükler misin?

Kaspersky ™ Anti-Virus ve Kaspersky Internet Security 'i silin.

CMD yönetici olarak çalıştırıp altta ki komutları girerek bozuk ya da olmayan sys dosya onarımını ve yüklenmesini gerçekleştirin.
Kod:
SFC /scannow.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

@Murat5038

Kaspersky ™ Anti-Virus ve Kaspersky Internet Security 'i silin.

CMD yönetici olarak çalıştırıp altta ki komutları girerek bozuk ya da olmayan sys dosya onarımını ve yüklenmesini gerçekleştirin.
Kod:
SFC /scannow.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

@Murat5038
Tamam dediklerini deneyeceğim. Teşekkürler
Bakmaya gerek yok, önceki konularına baktığım kadarıyla 5000 serisi kullanıyor ve açıkça sorun belli zaten.
Ekran kartını değiştirin Nvidia bir kartla.
Ekran kartı yüzünden mavi ekran aldığımda Wattman hatası oluyordu ve PC yeniden başlayınca bunu bildirim kısmında söylüyordu ''Beklenmedik bir hatadan dolayı Wattman ayarları varsayılana döndürüldü'' diye ve bunu son driver'da alıyordum. Ardından WHQL driver kurdum ve Wattman hatası çözüldü ama DDU ile kurmadım. Bu nedenden olma ihtimali nedir?

Size wattman hata veriyormuydu sormadık. Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu söylüyoruz değiştirmeniz gerektiğini söylüyoruz. Gerisi size kalmış ister değişme sorunlarla boğuş, ister geçici çözümlerle kendini oyala sen bilirsin.

Size WattMan hata veriyor muydu sormadık. Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu söylüyoruz değiştirmeniz gerektiğini söylüyoruz. Gerisi size kalmış ister değişme sorunlarla boğuş, ister geçici çözümlerle kendini oyala sen bilirsin.

Ben sen sordun diye WattMan'ı açıklamadım dostum. Mavi ekranın WattMan hatasından kaynaklı verdiğini söyledim ikisi farklı şey, WattMan hatası olmadan mavi ekran hatası veriyorsa dediğinde haklısın. Ben internette 5000 serisindeki bilgisayarı yeniden başlatma, mavi ekran vs gibi şeylerin WattMan'dan olduğunu gördüm. Direkt mavi ekran hatasına dair bildiğin bir yazı, kaynak varsa paylaşır mısın? Okumak isterim, önerin için teşekkürler.

Kaspersky ™ Anti-Virüs ve Kaspersky ınternet Security'i silin.

CMD yönetici olarak çalıştırıp altta ki komutları girerek bozuk ya da olmayan SYS dosya onarımını ve yüklenmesini gerçekleştirin.
Kod:
SFC /scannow.
DISM /Online /cleanup-ımage /checkhealth.
DISM /Online /cleanup-ımage /scanhealth.
DISM /Online /cleanup-ımage /restorehealth.

@Murat5038

Dediğiniz kodları CMD'de yazdım herhangi bir problem bulmadı ama restorehealth komutunda bir şeyler indirmiş olma ihtimali var mıdır? Biraz uzun sürdü diğerlerine göre. Kaspersky'ı kaldırdım. Eğer bir daha alırsam DDU ile dediğiniz gibi ekran kartını tekrardan kuracağım, eski Driver'a geçerken DDU ile kaldırmadan kurmuştum.

Dediğiniz kodları CMD'de yazdım herhangi bir problem bulmadı ama restorehealth komutunda bir şeyler indirmiş olma ihtimali var mıdır? Biraz uzun sürdü diğerlerine göre. Kaspersky'ı kaldırdım. Eğer bir daha alırsam DDU ile dediğiniz gibi ekran kartını tekrardan kuracağım, eski Driver'a geçerken DDU ile kaldırmadan kurmuştum.
Hasarlı sys dosyaları onarcağı için bir iki bir şey iner.

Yeni konular

Geri
Yukarı