Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

mmrax

Hectopat
İyi akşamlar herkese.
Arkadaşlar, sistemim yeni alıp sistemi kurduktan sonra ilk 3-4 gün sorunsuz geçti, daha sonra mavi ekran hatalarını almaya başladım ve tek bir hata kodundan almıyordum, sürekli farklı geliyordu. Daha sonra format attım, anakart QVL listesini kontrol ettim ve RAM'imin listede olmadığını gördüm ve ne olur nolmaz diye yeni RAM taktım ve çalıştırdıktan 15 dakika sonra yine mavi ekran yedim ve Memtest86'yı kurdum. RAM'ler sorunsuz çıktı, bilgisayarı şimdi açtım. 10 dakika oldu, şu an mavi ekran almadım henüz ama minidump dosyalarını ekliyorum. Bir kontrol edebilir misiniz? Birkaç defa daha konu açtım ancak çözülemedi. Sistemim ektedir.

AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M H.
MSI RTX 2060 Super.
Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz CL 18 CWK16GX4M2Z3600C18.
Seagate 1 TB HDD.
James Donkey JD520 M.2 SSD
HDD ve M2 SSD de sıfır ve sorunu yok.

Çözüm
BIOS'tan RAM frekans hızını otomatikten çıkar elle 3600MHz olarak ayarla XMP özelliğini de aktif et.

Cidden bunu nasıl yapabileceğimi hiç bilmiyorum şu an XMP açık profil 1 sayesinde 3600 MHz'de kapatınca 2666 MHz'ye düşüyor.

Kaldırdım dostum minidump dosyalarını inceleme fırstaın oldu mu?

Cidden bunu nasıl yapabileceğimi hiç bilmiyorum şu an XMP açık profil 1 sayesinde 3600 MHz'de kapatınca 2666 MHz'ye düşüyor.

Kaldırdım dostum minidump dosyalarını inceleme fırsatın oldu mu?
Telefondayım inceleyemem ama siz denilenleri yapın. Bir hata olursa yine atarsınız.

1) Corsair yazılımlarını kaldırın.

2) Aşağıdaki driverı indirip kurun.

3) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

SFC de sonucu.
Telefondayım inceleyemem ama siz denilenleri yapın. Bir hata olursa yine atarsınız.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı