Mavi ekran hatası

Tugrul kilic

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler dilerim kısa süre önce parça parça toplamış olduğum bilgisayarım sürekli mavi ekran hatasıyla yeniden başlatılıyor HDD hariç tüm parçalar yeni alınmış olup garantisi vardır ama hangi parçadan kaynaklı bir sorun olduğunu veya yazılımsal mı olduğunu bilmediğim için garantiye gönderemiyorum.
Sistemim.
Ryzen 5 3500X.
Gigabyte 1660 Super OC.
Kingston Hyper X 16 GB Single kit 3200 MHz CL 16.
Gigabyte B450M S2H.
Rampage RMP-600.
HDD ise eski 1 TB'lık Samsung ama modelini hatırlamıyorum.
Minidump dosyaları linkte.
Çok canımı sıkmaya başladı bu durum.

Şu an kullandığınız BIOS sürümü beta sürümünde. Ben beta sürümünlerini önermiyorum. Genelde hata oluşturuyor. F51 sürümüne geçin.

Dediğim gibi temiz kurulum yapın. Sonra ekran kartı sürücünü en güncel WHQL imzalı sürücüyü kur.

Bunları yaptıktan sonra tekrar haber verin. Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump paylaşın.

Öneriniz için teşekkür ederim. F51 sürümüne tekrar geçeceğim ancak daha önce F51'de temiz kurulumda yaptım ama çözüm olmadı.

Ben zaten minidump dosyalarına bakarak söylemiştim. :D.

Lütfen dediklerimi yaptıktan sonra mavi ekran alırsanız bana minidump dosyanı paylaş.

O minidumplardan ben bunu anladım ve size söyledim. Lütfen dediğimi yapın.

Asla Driver Booster kullanmayın. Kendiniz elle güncelleyin.

Önerinizi deneyeceğim eğer mavi ekran sorunu alırsam tekrar minidump dosyası paylaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
"DISM" rehberini deneyin. Temiz bulduysa sıkıntı yok. 1-2 gün daha gözlemleyin. Eğer mavi ekran verirse minidump paylaşın.

"DISM" rehberini deneyin. Temiz bulduysa sıkıntı yok. 1-2 gün daha gözlemleyin. Eğer mavi ekran verirse minidump paylaşın.

Teşekkür ederim hemen bakıyorum.

Önerinizi denedim ama yine mavi ekran hatası aldım.

Gene Driver Booster kullandınız mı? Kullanmadıysanız sıkıntı yok.

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı bir hata gördüm. Sürücüyü tekrar kaldırıp tekrar yükleyin.
En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim linkteki sürücüyü indir.

Realtek PCIe GBE / 2.5G Family Controller güncelle. Aşağıda siteyi veiyorum.

https://realtek-download.com/realtek-pcie-gbe-family- controller/

HDD Sentinel ve HDD Tune programları ile HDD'yi test edin.

Gene Driver Booster kullandınız mı? Kullanmadıysanız sıkıntı yok.

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı bir hata gördüm. Sürücüyü tekrar kaldırıp tekrar yükleyin.
En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim linkteki sürücüyü indir.

Realtek PCI-e GBE / 2.5G family Controller güncelle. Aşağıda siteyi veiyorum.

https://realtek-download.com/realtek-pcie-gbe-family- controller/

HDD sentinel ve HDD Tune programları ile HDD'yi test edin.

Yok bu sefer hiç Driver Booster kurmadım. Anakart driverlarını Gigabyte'ın sitesinden elle kurdum. Ekran kartını Windows kurdu. Realtek'i nereden güncelleyeceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı