Mavi ekran hatası

Legnica

Hectopat
Daha fazla  
Cihazıma format attım ve AMD resmi sayfasından otomatik tanı aracını indirdim ekran kartı sürücüsünü kurarken mavi ekrana attı sürekli defalarca bambaşka mavi ekran kodlarıyla bilgisayarı her açışımda tekrar mavi ekrana attı. Güç bela Windows doğru yüklenmemiş uyarısı geldi, oradan gelişmiş başlatmaya girip tekrar format attım ve AMD sürücüsünü yükleyene kadar her şey güzeldi. Fakat yine aynı sorunlarla karşılaştım. Bozuk yüklenmiş ekran kartı sürücüsünü kaldıramadım bile, görev çubuğu dahi çalışmıyordu. Bilgisayarın tuşuna sadece bir kere basmak suretiyle kapattım şimdi açılmıyor. Siyah bir ekranda kalıyor, sadece fare işareti var. Mavi erkan analizi için gerekli dosyaları bile atamıyorum, ne yapmam gerekiyor? :(

Cihazıma format attım ve AMD resmi sayfasından otomatik tanı aracını indirdim ekran kartı sürücüsünü kurarken mavi ekrana attı sürekli defalarca bambaşka mavi ekran kodlarıyla bilgisayarı her açışımda tekrar mavi ekrana attı. Güç bela Windows doğru yüklenmemiş uyarısı geldi, oradan gelişmiş başlatmaya girip tekrar format attım ve AMD sürücüsünü yükleyene kadar her şey güzeldi. Fakat yine aynı sorunlarla karşılaştım. Bozuk yüklenmiş ekran kartı sürücüsünü kaldıramadım bile, görev çubuğu dahi çalışmıyordu. Bilgisayarın tuşuna sadece bir kere basmak suretiyle kapattım şimdi açılmıyor. Siyah bir ekranda kalıyor, sadece fare işareti var. Mavi erkan analizi için gerekli dosyaları bile atamıyorum, ne yapmam gerekiyor? :(

Doğru sürücüyü yüklediğinizden emin olun AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops

1) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanızı aşağıdan indirebilirsiniz.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Onboard)

Çok teşekkür ederim BIOS hakkındaki yorumunuz için, bahsettiğiniz sürücüyü yüklemiştim, peki AMD ekran kartım için bir sürücü öneriniz var mı? Sorun bu sürücüyü yüklerken nüks ediyor.

Öncelikle BIOS'u güncelleyin, daha sonrasına bakacağız. Ekran kartınız ile alakalı bir soruna rastlamadım. Dahili grafik birimi sürücüsünü 2. adımda paylaştım, onu da kurmalısınız. Ek olarak ISO dosyanızın Hash değerlerini aşağıdaki rehbere göre paylaşabilir misiniz?

Önerdiğiniz BIOS sürümünü ve dahili grafik kartı sürücüsünü yükledim, ardından Microsoft sayfasından USB sürücüme yüklediğim ISO dosyası için istediğiniz işlemi yapacaktım fakat cihazım o anda kendiliğinden kapandı ve mavi ekran verdi cihazı güvenli modda başlatıp aygıt yöneticisine girdiğimde bir AMD sürücüsünün otomatikman yüklendiğini gördüm, ek olarak belirtmem gerekir ki ben bu cihazı 12 aydır kullanmıyorum, touchpadin üzerine 20 Cm'den telefon düşmüştü cihaz o günden beri bozuk, diskin zarar gördüğü söylenmişti bende bir SSD aldım ve taktım, AMD sürücüsü yüklenene kadar her şey yolunda cihazımı güvenli mod harici her çalıştırdığım takdirde aynı hataları anlıyorum ne yapmalıyım :(
Ek olarak belki yardımcı olur diye söylüyorum monitörde her köşeden eşit mesafede başlayan oval köşeli çok hafif bir karartı mevcut umarım ekran kartı ile ilgili bir hasar söz konusu değildir.
Sürekli aldığım mavi ekran hata kodlarına ek olarak şöyle ifade yer aldı "başarısız Win32K sys"

Buyurun umarım istediğiniz belgeyi paylaşmışımdır.
Eski bir ekran kartı sürücüsü kurdum ancak sorun değişmedi sanırım ekran kartım arızalı, teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı