Mavi ekran hatası

Ekran kartı sürücülerin güncelliğini kontrol eder misin?

Kulaklık USB'sini tak çıkart yap.

Gameloop güncellemesi varsa yap.

CPU-Z kaldır.

Aslında bazı oyunların anti cheat yazılımlarını sildireceğim ama oyun oynuyorsunuz işte.

"sfc /scannow" veya "DISM" komutunu uygulayın.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Dediklerimi uyguladıktan sonra %100'de kalsın. Bakalım mavi ekran alacak mısınız? Eğer alırsanız %90'a çekersiniz.

Ekran kartı sürücünün güncelliğini kontrol eder misin?

"sfc /scannow" rehberini uygula tekrar.

İşlemcini %90 kullanımı yapsan ne oluyor? Bu konu hakkında pek bir bilgim yokta. Bilgim olsa yardım etmeye kesinlikle çalışırdım.

Memtest86 testi yapın. Emin olmak için yap diyorum.

Ek olarak anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bulursa temizle.

Ekran kartı sürücünün güncelliğini kontrol eder misin?

"Sfc /scannow" rehberini uygula tekrar.

İşlemcini %90 kullanımı yapsan ne oluyor? Bu konu hakkında pek bir bilgim yokta. Bilgim olsa yardım etmeye kesinlikle çalışırdım.

Memtest86 testi yapın. Emin olmak için yap diyorum.

Ek olarak anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bulursa temizle.

Sürücülerim kesinlikle güncel. Rehberlerin hepsini uyguladım. İşlemci %100'den %90'a aldığımda işlemci çalışma hızı düşüyor. Yani normalde 3.60'ın üstüne çıkan işlemci maksimum 3.17 görüyor. Bu şekilde yaptığımda sorun çözülüyor ama işlemciyi tam performans kullanamıyorum.

İşlemcinizi Turbo frekansına mı alıyorsunuz? Ek olarak BIOS güncel değilse güncelleyin. Mavi ekran sorununuz da çözülürse belirtin lütfen.

Yaptığım işlem işlemci güç yönetimi bölümünden en yüksek işlemci durumunu %100'den % 90'a çekmek sorunu böyle çözdüm ama belirttiğim gibi işlemciyi tam olarak kullanamıyorum bu şekilde. BIOS güncel. Ayrıca emin olun çözüme ulaşabilirsem ilk siz haberdar olacaksınız.
Gerçekten bilmiyorum. @Enes3078 hocam belki siz biliyorsunuzdur.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı