Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Minidump dosyasını bulamadım ayrıca şimdi de görev yöneticisini açamıyorum ,windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası veriyor delirmek üzereyim.

Minidump dosyasını bulamadım ayrıca şimdi de görev yöneticisini açamıyorum, Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası veriyor delirmek üzereyim.
Güvenli moda girin CCleaner vs. tarzı uygulamalar varsa kaldırın veya kapatın. Dump %100 oluşmadan fişi çekmeyin.

Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir. C:/WINDOWS/system32/taskmgr.exe böyle yazıyor hatada.

Adsız.png

Bu konunun yanı sıra ayarlardan kurtarmaya giriyorum,bu bilgisayarı sıfırla diyorum hiçbirşey çıkmıyor sekme öyle kalıyor ve kapanmıyor çarpıdan kapatmak zorunda kalıyorum.

Öncelikle lütfen başlangıç > ayarlar > güncelleştirmeler ve güvenlik yolunu izleyerek Windows'unuzun güncel olduğundan emin olunuz.

Ardından lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Buna ek olarak, bağlantıdaki adımlardan faydalanarak sürücülerinizi güncellemenizi rica ederim.

Görüntü

Sorun giderilmemiş olursa, lütfen aşağıdaki adımları izleyerek sistem dosyası denetleyicisi'ni çalıştırmayı deneyiniz:

• Windows ve X tuşlarına aynı anda basınız.
  • komut istemi'ni yönetici olarak çalıştırınız.
  • Önünüze çıkan pencerede sfc /scannow yazıp enter'a basınız.
  • Komut Istemi'nden çıkıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
Lütfen Windows tuşu + s tuşlarına basınız, CMD yazınız, komut istemi'ne sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır’ı seçiniz.

Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek enter tuşuna basınız:

DISM /Online /cleanup-ımage /startcomponentcleanup.

DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır.

Yöntem 1: Dosya ve klasörün izinlerini denetleme​

Not yönetici veya bir etki alanındaysanız, etki alanı yöneticileri grubunun bir üyesi olduğunuzdan emin olun.

İzinler dosyaya erişip erişemeyeceğinizi ve dosyayla yapabileceklerinizi belirleyen, dosyalarla ilişkili kurallardır. Dosya veya klasörün izinleri denetlemek için şu adımları izleyin:
  1. Dosyaya veya klasöre sağ tıklayın ve ardından özellikler'i seçin.
  2. Güvenlik sekmesine tıklayın.
  3. Grup veya kullanıcı adları altında, sahip olduğunuz izinleri görmek için adınıza tıklayın. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

Bu adım için ekran görüntüsü

4. Düzenle'yi seçin, ardından gereksinim duyduğunuz izinlere ilişkin onay kutularını seçerek işaretleyin ve ardından Tamam'ı seçin. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

İzinler hakkında daha fazla bilgi için İzinler nedir? bölümüne göz atın.

yöntem 2: Dosya konumunu denetleme​

Kısayol veya yükleme, ağ bağlantılı ya da taşınabilir sürücü gibi kullanılabilir olmayan bir konuma erişmeye çalışırsa bu hatayı alabilirsiniz. Windows'un erişemediği dosyanın yolunu denetleyin ve konuma erişilebildiğinden emin olun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

yöntem 3: Dosyanın taşınmadığından veya silinmediğinden emin olma​

Dosya taşındıysa ve silindiyse de bu hatayı alabilirsiniz. Dosyanın konumuna göz atın ve dosyanın bu konumda bulunduğundan emin olun.

yöntem 4: Bozulup bozulmadığını kontrol etmek için kısayolu yeniden oluşturma​

Kısayol veya diğer dosya türü bozulmuşsa da bu hatayı alabilirsiniz. Kısayolu yeniden oluşturarak kısayollardaki bozulmaları denetleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Kısayol oluşturma veya silme bölümüne göz atın.

Uygulama veya diğer türdeki bir dosya bozuksa, sorunu gidermek için uygulamanın onarılması gerekebilir.

yöntem 5: Dosyanın engelini kaldırma​

Bazı durumlarda dosya Windows tarafından engelleniyor olabilir. Dosyanın özelliklerini denetleyin; bu dosya başka bir bilgisayardan geldi ve bu bilgisayarın korunmasına yardımcı olmak için engellenmiş olabilir şeklinde bir not olabilir. Dosyayı denetlemek ve engellemeyi kaldırmak için şu adımları izleyin:
  1. Engellenen dosyaya sağ tıklayın ve ardından özellikler'i seçin.
  2. Genel sekmesinde, kullanılabiliyorsa engellemeyi kaldır seçeneğini belirleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı