Çözüldü Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StrainGauGe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci[Üniversite]
İki farklı Minidump aldım farklı gün ve zamanlarda. Yardımcı olur musunuz?
(IObit yazılımı kullanmıyorum.)
Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler, iyi geceler dilerim.

Çözüm
Tüm sorun formattan ibaretmiş sizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız Recep Baltaş abimizin sürekli güncellediği İSO dosyasıyla format atıp düzeltebilirsiniz. Linki buraya tutturup çözümü onaylıyorum herkese yardımları için teşekkür ederim.

BIOS sürümünü "1203" sürümüne getir. Çünkü beta sürüm kullanıyorsun.
PRIME B550M-A (WI-FI) BIOS & Firmware | Anakart | ASUS Türkiye

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücün güncel mi diye kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Windows güncelleştirmesi var ise yap.

BIOS sıfırla.

BIOS sürümünü "1203" sürümüne getir. Çünkü beta sürüm kullanıyorsun.
PRIME B550M-A (WI-FI) BIOS & Firmware | Anakart | ASUS Türkiye

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücün güncel mi diye kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Windows güncelleştirmesi var ise yap.

BIOS sıfırla.
win10 güncellemelerini kapatmıştım.
Açayım o zaman. Birde ekran kartı günceldi yeni güncelleme geldi onu yaptım.
BİOS 1401 Sürüm Beta kullanmıyorum.(Kontrol ederken BİOS disable moda döndüğünü fark ettim komik bir şekilde onu düzelttim.)
BİOS sıfırla derken orayı anlıyamadım tam olarak

BIOS sıfırla derken yani BIOS "default" yapacaksın. Fabrika ayarlarına getirmek demek.
O zaman BIOS ayarına gerek kalmadı. Çünkü BETA sürümü yüklemedim. Şu güncellemeleri acıyım ben win10 güncellemelerini tamamen devre dışı bırakmıştım.

Windows 10 güncelleştirmeleri yap. Sorun yaratırsa güncellemeleri kaldırırız.

Beta sürüm yok değil mi? Yoksa sıkıntı yok. Gene de BIOS "default" yapacaksın. Çünkü XMP ayarları kapatıyor ve overclock falan yaptıysan sıfırlıyor.

Windows 10 güncelleştirmeleri yap. Sorun yaratırsa güncellemeleri kaldırırız.

Beta sürüm yok değil mi? Yoksa sıkıntı yok. Gene de BIOS "default" yapacaksın. Çünkü XMP ayarları kapatıyor ve overclock falan yaptıysan sıfırlıyor.
Evet eminim. Özellikle kontrol ettim
Ama default moda getirdim mi ramlerin hızı falan hepsi kapanıyor(2100mhz temel hıza donuyor actığımda 3200mhz). Eğer kast ettiğiniz BIOS ekranındaki solda bulunan profil kısmı ise.

Bende ekran kartı sorunluydu. Soğutma sorunu vardı kasanın kapağını açıp içine tırcı fanı koydum. Mavi ekran nerdeyse görmemeye başladım.

RAM'lerin kaç MHz? Kaç MHz ise onu yapmanı öneririm. 3200 MHz ise 3200 MHz kalsın.
tamamda anlatamadığım mesele o bu ana kart geldiğinde default ve profile 1 diye iki kısımla geldi. Benim oluşturmadığım kendine has bir profil. O profili açınca ram normal hızına kavuşuyor. Hatta bakabilirsiniz Corsair Vengeance LPX 3200MHZ ram kullanıyorum.
ramlerim bunlar ve hatta bir fotoğraf çekip geliyorum. Bir saniye
RAM'lerin kaç MHz? Kaç MHz ise onu yapmanı öneririm. 3200 MHz ise 3200 MHz kalsın.
743bb2c5-3295-4b46-87a5-07db87b3159a.jpg

1
75e37e86-8be2-49e7-b6ef-f77c7f0fb0f3.jpg

2
959af015-b722-4313-87f9-35a6600ddadd.jpg

3
d6dc2b2d-d0a7-45f4-b9c1-5df0cfb78299.jpg

4

Son düzenleme:

Geri
Yukarı