Çözüldü Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StrainGauGe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci[Üniversite]
İki farklı Minidump aldım farklı gün ve zamanlarda. Yardımcı olur musunuz?
(IObit yazılımı kullanmıyorum.)
Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler, iyi geceler dilerim.

Çözüm
Tüm sorun formattan ibaretmiş sizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız Recep Baltaş abimizin sürekli güncellediği İSO dosyasıyla format atıp düzeltebilirsiniz. Linki buraya tutturup çözümü onaylıyorum herkese yardımları için teşekkür ederim.

Tamam o zaman 3200 MHz kalsın. Eğer sorun XMP ile alakalı ise RAM MHz 2133 yapmak zorunda kalabiliriz.
O zaman bilgisayarın bir parçasında kronik sorun var demektir. Çünkü tüm malzemelerim 3200MHZ destekliyor.

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD Ryzen 5 3500X Matisse 7nm Teknoloji
RAM
16,0GB Corsair Vengeance LPX 3200MHZ
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550M-A (WI-FI) (AM4)
Graphics
8176 MBATI Radeon RX 5500 XT (MSI)
Storage
931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (SATA )
465GB KINGSTON SA2000M8500G (SATA-2 (SSD))

Şu an 3200 MHz kalsın. Eğer sorun XMP ile ilgiliyse RAM'ler ile ilgilidir. Bunu belirteyim. RAM'lerin illa Memtest86 testinde hata bulmasına gerek yoktur. Bazen XMP özelliği sorun yaratabiliyor.

Eğer çoğu şeyi yaptık ve hala mavi ekran alıyorsan XMP kapat derim.

Aynı hızlı başlatmanın Windows 10'a biraz sorun yarattığı gibi. Benzer durumdalar.

Şu an 3200 MHz kalsın. Eğer sorun XMP ile ilgiliyse RAM'ler ile ilgilidir. Bunu belirteyim. RAM'lerin illa Memtest86 testinde hata bulmasına gerek yoktur. Bazen XMP özelliği sorun yaratabiliyor.

Eğer çoğu şeyi yaptık ve hala mavi ekran alıyorsan XMP kapat derim.

Aynı hızlı başlatmanın Windows 10'a biraz sorun yarattığı gibi. Benzer durumdalar.
Yani çok sürekli mavi ekran almıyorum. Gelecekte sana devasa bir problem çıkartır demiyorsan. Arada ufak pürüzlere göz yumulabilir gibi. :D

Yani sorun yaratma şansı olduğu için şimdiden kapattırayım demiştim. Tamamdır. Şimdi tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşırsın.
Özel ilginiz için cidden çok teşekkür ediyorum. Ne zaman başlık açsam hemen yetişiyorsunuz. Ellerinize sağlık ayırdığınız vakit için minnettarım.

Tüm sorun formattan ibaretmiş sizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız Recep Baltaş abimizin sürekli güncellediği İSO dosyasıyla format atıp düzeltebilirsiniz. Linki buraya tutturup çözümü onaylıyorum herkese yardımları için teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı