Mavi ekran hatası

SorryMyLife

Hectopat
Merhaba,

Mavi ekran aldığımda direkt olarak RAM'leri Memtest86 ile tarattım. Problem yok herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Aşağıda minidump dosyasını paylaştım.

Şüphelendiğim 2 program var; Armoury Crate, AI Suite 3 bu iki program mavi ekran sorunu yapıyor olabilir... Dump dosyasını incelediğimde anlamadığımdan tam sorunu çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dump dosyasında çok bir şey bulunmamakta. Öncelikle soğutucuyu çok sıktıysanız onu biraz gevşetin. Soğutucuyu gevşek bırakın demiyorum dikkat ederseniz, çok sıkı olmasın diyorum. Sorunun devamı halinde RAM'lerinizi 1. ve 3. slotlara takın. Dump dosyasından gördüğüm kadarıyla 2 ve 4. slotlara takılı Kingston RAM'leriniz. Sorun devam ederse ya da çözülürse belirtirseniz sevinirim.

Dump dosyasında çok bir şey bulunmamakta. Öncelikle soğutucuyu çok sıktıysanız onu biraz gevşetin. Soğutucuyu gevşek bırakın demiyorum dikkat ederseniz, çok sıkı olmasın diyorum. Sorunun devamı halinde RAM'lerinizi 1. ve 3. slotlara takın. Dump dosyasından gördüğüm kadarıyla 2 ve 4. slotlara takılı Kingston RAM'leriniz. Sorun devam ederse ya da çözülürse belirtirseniz sevinirim.

Evet kule tipi soğutucu almıştım biraz sıkmış olabilirim denerim fakat 2 hafta oldu PC alalı. 2 kere mavi ekran aldım o da PC açıldığında yaptı. Oyunda vs hiç mavi ekran almadım problemsiz oynadım. HD Tune programıyla sağlığını kontrol ettim durumu iyi.
@Enes3078 hocam Çözüldü: R5 5600X sistemde mavi ekran hatası ilgili konudaki arkadaşın dump dosyasıyla karşılaştırdım aynı gibi. Sizce çözüm olarak işe yarayabilir mi? Sorunun donanımsal olmasından korkuyorum inşalalh öyle bir şey yoktur...
@Yener K. @KojiroHyuga04 @Ma'at sizler de bakabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı