Mavi ekran hatası

VivaLaVida

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Mavi ekran hatası alıyorum uzun zamandır. Yaklaşık bir 2-3 ay belki daha fazla. PC'yi her açmada bir 5dk olmadan mavi ekran hatası alıyorum yeniden başlıyor ve bir daha mavi ekran hatası vermiyor. Bir yardımcı olursanız sevinirim.

Ben yardımcı olayım isterseniz. Uzun zaman sonra geri döndüm mekanıma :)

5 dosyanız var ama sizin mi emin olmak adına mesajımın en sonunda bir iki şey soracağım.

Klavye kontrolcüsü çökmüş. Ya bir arıza var, ya bir temassızlık. Ya da RGB için kullanılan bir yazılım varsa onun ayarları çökertiyor. Bu dosya (i8042prt.sys) kolay çöken bir şey olmadığı için bunları söylüyorum.

Intel SATA AHCI sürücüsünü güncelleyin.
Realtek Ethernet sürücünüzü güncelleyin.

İşlemciniz i5-9400F değil mi?
evet hocam işlemcim o

Güzel. Dediklerimi uygulayın, sonrasında bana geri dönün.

@393060 sana da küçük bir uyarıda/tavsiyede bulunmak istiyorum. Nasıl algıladığına bağlı.

Bir konuya eğer yazacaksan fark ettiysen benim yaptığım gibi dosyayı inceledikten sonra dosyaların o kişiye ait olup olmadığını, sistem bilgilerini teyit ettir.

Çünkü sen konuya öyle yazınca ben de bir an dosyaların doğruluğundan ciddi şüphe ettim.

Güzel. Dediklerimi uygulayın, sonrasında bana geri dönün.

@393060 sana da küçük bir uyarıda/tavsiyede bulunmak istiyorum. Nasıl algıladığına bağlı.

Bir konuya eğer yazacaksan fark ettiysen benim yaptığım gibi dosyayı inceledikten sonra dosyaların o kişiye ait olup olmadığını, sistem bilgilerini teyit ettir.

Çünkü sen konuya öyle yazınca ben de bir an dosyaların doğruluğundan ciddi şüphe ettim.

Yok hocam ben programa girdiğim zaman direkt benim minidump klasörünündeki dosyaları gösterdiği için ondan öyle yazdım. Bir de bir rehber yapsanız nasıl inceliyorsunuz bunları bazılarını çözebiliyorum ama bazılarında takılıp kalıyom.

Yeni konular

Geri
Yukarı