Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Hasankurnaz

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayarda mavi ekran hatasını sık sık almaya başladım.
CPU testi yaptım, RAM testi yaptım.
Sorunun ekran kartıyla alakalı olduğunu anladım minidump klasörünün linkini bıraktım.
nvlddmkm.sys hatası görünüyor dosya isim değişikliği çözümünü inceledim fakat dosyayı bulamadım.
DDU ile driver kaldırıp tekrar yükledim. Eski sürümleri yükledim. Sadece NVIDIA Studio yükleyemedim sanırım kart desteklemiyor.
Hepsinden önce format attım fakat sonuç aynı.
Ekran kartı sürücümü kaldırıp yüklediğim bazı zamanlar hata almıyorum.
Yeniden başlatıp oyun oynayabiliyorum ama PC kapatıyorum bir gün sonra tekrar aynı hatayı vermekte ısrar ediyor.
Sistem bilgilerimi aşağıya bırakacağım.
Sıcaklık değerlerimde sorun görünmüyor oyun oynarken değerlerimi kontrol ettim.
Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı veyahut kaldırdığım zaman sorunsuz çalışıyor.
BIOS'da güncel olmayabilir.

Dosya Ekleri

• anakartbilgisi.PNG
    anakartbilgisi.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 22
  • bios bilgisi.PNG
    bios bilgisi.PNG
    43,6 KB · Görüntüleme: 23
hocam onu bende yaşıyordum formatla kurtardım

benimde mavi ekran sıkıntım sırf bu yüzden format attım gene aynı ben amd ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum(amdkmpfd.sys) bu hatayı alıyorum üstünde de (driver_irql_not_less_or_equal) hatası var yardımcı olursanız sevinirim

benimde mavi ekran sıkıntım sırf bu yüzden format attım gene aynı ben amd ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum(amdkmpfd.sys) bu hatayı alıyorum üstünde de (driver_irql_not_less_or_equal) hatası var yardımcı olursanız sevinirim

Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayarda mavi ekran hatasını sık sık almaya başladım.
CPU testi yaptım, RAM testi yaptım.
Sorunun ekran kartıyla alakalı olduğunu anladım minidump klasörünün linkini bıraktım.
nvlddmkm.sys hatası görünüyor dosya isim değişikliği çözümünü inceledim fakat dosyayı bulamadım.
DDU ile driver kaldırıp tekrar yükledim. Eski sürümleri yükledim. Sadece NVIDIA Studio yükleyemedim sanırım kart desteklemiyor.
Hepsinden önce format attım fakat sonuç aynı.
Ekran kartı sürücümü kaldırıp yüklediğim bazı zamanlar hata almıyorum.
Yeniden başlatıp oyun oynayabiliyorum ama PC kapatıyorum bir gün sonra tekrar aynı hatayı vermekte ısrar ediyor.
Sistem bilgilerimi aşağıya bırakacağım.
Sıcaklık değerlerimde sorun görünmüyor oyun oynarken değerlerimi kontrol ettim.
Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı veyahut kaldırdığım zaman sorunsuz çalışıyor.
BIOS'da güncel olmayabilir.

USB'den görüntü ile alakalı her şeyi kaldırın.
Intel ses sürücüsünü silip yükleyin.
DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücünüzü silip yükleyin.
Vanguard kaldırın.

konu dışı olacak ama bu sorunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 1460129

İnsiderdaysanız bu sorun bende de oluyor yeniden başlatınca düzeliyor.

Geri
Yukarı