Mavi ekran hatası

Merhaba.

Aldığınız hata (0x13a) genel olarak bir donanım hatasına işaret eder.
Burada da böyle bir şeyin olduğundan şüpheleniyorum.

İki hatada da ana hata BattlEye Anti Cheat motoru görünse de arkaplanda bir ifade önem taşıyor:

nt!ExFreeHeapPool+0x362 nt!ExFreePool+0x9

Veri havuzunda bir sıkıntı olabilir. Bu da RAM ve diskle bağlantılı.

RAM belleklerinize frekans yükseltme işlemi yaptıysanız kaldırın ve MemTest86 ile RAM testi uygulayın.

RAM belleklerde sorun çıkmazsa disklerinize ( sisteme hata anında bağlı harici disk de varsa ona da olacak şekilde) HD Tune indirip "Quick Scan" tiki kapalı şekilde "Error Scan" uygulayın.

Test sonuçlarını ve Health menülerini de paylaşın lütfen.

Laptop modeliniz ASUS TUF GAMING FX506HC değil mi?

Merhaba.

Aldığınız hata (0x13a) genel olarak bir donanım hatasına işaret eder.
Burada da böyle bir şeyin olduğundan şüpheleniyorum.

İki hatada da ana hata BattlEye Anti Cheat motoru görünse de arkaplanda bir ifade önem taşıyor:

nt!ExFreeHeapPool+0x362 nt!ExFreePool+0x9

Veri havuzunda bir sıkıntı olabilir. Bu da RAM ve diskle bağlantılı.

RAM belleklerinize frekans yükseltme işlemi yaptıysanız kaldırın ve MemTest86 ile RAM testi uygulayın.

RAM belleklerde sorun çıkmazsa disklerinize ( sisteme hata anında bağlı harici disk de varsa ona da olacak şekilde) HD Tune indirip "Quick Scan" tiki kapalı şekilde "Error Scan" uygulayın.

Test sonuçlarını ve Health menülerini de paylaşın lütfen.

Laptop modeliniz ASUS TUF GAMING FX506HC değil mi?
Öncelikle teşekkür ederim hocam. Kısa sürede dönüş olmayınca biraz sağdan soldan baka baka BattlEye olduğunu anladım lakin çok bilgim olmadığından diğer kısımları kaçırmışım. Cihaz da arkadaşımın olduğundan biraz acele etmiş olabilirim hızlıca bilgilendirmek adına. Dediğiniz gibi cihaz Asus Tuf FX506 tam kodunu hatırlayamasam da. Dediğiniz işlemleri kendisine ilettim sonuçlarını alınca sizle de paylaşırım. Ama belleklerde frekans yükseltme işlemi yapmadığına eminim. Hem cihaz yeni hem de kendisi ne olduğunu bile bilmiyordur muhtemelen. Tahminimce diskten kaynaklı bir problem çıkacak. Göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı