Mavi ekran "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası

Hümmett

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim daha 1 aylık, birçok oyun oynadım bilgisayarı yoracak şekilde, World of Tanks da oynadım sorun çıkmadı ama 2 gündür World of Tanks'a girerken mavi ekran hatası ve başka bir hata başlığı altında ekran kartı çökme yazısı alıyorum. Resimleri ekliyorum bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    667,8 KB · Görüntüleme: 82
  • 5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    531,6 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

Mavi ekran hakkında bilgili değilim. Minidump dosyalarını paylaşırsanız @Bora Dere bakacaktır diye tahmin ediyorum.

Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

Mavi ekran hakkında bilgili değilim. Minidump dosyalarını paylaşırsanız @Bora Dere bakacaktır diye tahmin ediyorum.

Dosya bu lütfen bakar mısın @Bora Dere ayrıca artık normal masaüstünde dururken de mavi ekran veriyor.

Sorun hata ekranında da belirtildiği üzere ekran kartınızda görünüyor. Sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Ne yaptınız da mavi ekran almaya başladınız bu arada? Korsan yazılım kullanıyor musunuz? BIOS'u güncellemiş gibisiniz, bu son sürüm sanırım beta sürümdü. Bir eskisine yani F51'e dönün. Ek Gigabyte yazılımlarını da kaldırın, RGB kontrol yazılımı vs.

Sorun hata ekranında da belirtildiği üzere ekran kartınızda görünüyor. Sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Ne yaptınız da mavi ekran almaya başladınız bu arada? Korsan yazılım kullanıyor musunuz? BIOS'u güncellemiş gibisiniz, bu son sürüm sanırım beta sürümdü. Bir eskisine yani F51'e dönün. Ek Gigabyte yazılımlarını da kaldırın, RGB kontrol yazılımı vs.

1 aydır kullanıyorum bilgisayarı. İlk aldığımda mavi ekran hatası alıyordum sürekli servise götürdüm anakarta takılması gereken kabloyu takmamışlar, onu düzelttiler, sorun çözüldü. Ancak 2 gün önce World of Tanks'a girdiğimde giriş ekranındayken mavi ekran verdi. Yeni sürücü gelmiş onu güncelledim girdim 1 maç attım çıktım ama bugün girmeye çalıştığımda sürekli hata veriyor. Ayrıca önceden sürekli oyun oynardım sistemi yoran oyunlardı bir sorun yaşamadım. Hatta bugün de RDR 2 oynadım ondan çıktım wot a girdim hata vermeye başladı. Win 10 orijinal değil BIOS'u 1 hafta önce güncelledim RGB Fusion'u ise 2 gün önce ilk hatayı aldığımda kaldırdım. @Bora Dere

İşletim sisteminin orijinal olmamasının bu sorunla alakası olduğunu düşünmüyorum. BIOS düşürme işlemini yapın, F51'e dönün. F60c kararlı bir sürüm olmayabilir, ki öyle gibi. Kaspersky indirip sisteme tam tarama yapın, bulunan zararlıları kaldırın. RGB Fusion ilk aldığınız mavi ekranda görünüyormuş, orada haklısınız.

Bunun dışında şu mesajımdakileri de yapın. Sorununuz çözülürse belirtin, çözülmezse yeni dosyaları paylaşın.

İşletim sisteminin orijinal olmamasının bu sorunla alakası olduğunu düşünmüyorum. BIOS düşürme işlemini yapın, F51'e dönün. F60C kararlı bir sürüm olmayabilir, ki öyle gibi. Kaspersky indirip sisteme tam tarama yapın, bulunan zararlıları kaldırın. RGB Fusion ilk aldığınız mavi ekranda görünüyormuş, orada haklısınız.

Bunun dışında şu mesajımdakileri de yapın. Sorununuz çözülürse belirtin, çözülmezse yeni dosyaları paylaşın.

Çok teşekkür ederim şu an DDU ile ekran kartını kaldırdım bir önceki BIOS'u tekrar yükleyip deneyeceğim ona göre dönüş yaparım.

İşletim sisteminin orijinal olmamasının bu sorunla alakası olduğunu düşünmüyorum. BIOS düşürme işlemini yapın, F51'e dönün. F60C kararlı bir sürüm olmayabilir, ki öyle gibi. Kaspersky indirip sisteme tam tarama yapın, bulunan zararlıları kaldırın. RGB Fusion ilk aldığınız mavi ekranda görünüyormuş, orada haklısınız.

Dediklerinizi yaptım oyuna girdi şu anlık hata almıyorum tekrar teşekkür ederim iyi forumlar.

Şu anlık hata almamanız güzel. Özellikle normalde oyunda sürekli hata almanız ama şimdi girdiğinizde sorun çıkmaması oldukça ümitlendirici. Fakat konuya çözüldü demek için erken. 1-2 gün daha sistemi kullanıp gözlemleyin, çözülürse işimiz bitmiş demektir. Çözülmemişse de yeni dosyaları atın, bakarım :)

Şu anlık hata almamanız güzel. Özellikle normalde oyunda sürekli hata almanız ama şimdi girdiğinizde sorun çıkmaması oldukça ümitlendirici. Fakat konuya çözüldü demek için erken. 1-2 gün daha sistemi kullanıp gözlemleyin, çözülürse işimiz bitmiş demektir. Çözülmemişse de yeni dosyaları atın, bakarım :)

Aslında sorunu sadece oyuna girerken veriyordu, oyuna hiç giremiyordum yani şimdi girebildiğim için çözüldü diye ümitlendim dediğiniz gibi 1 kaç gün daha deneyip görmek lazım bir sorunla karşılaşırsam tekrar dönerim size teşekkür ederim ☺️

Geri
Yukarı