Mavi ekran "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası

Hümmett

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim daha 1 aylık, birçok oyun oynadım bilgisayarı yoracak şekilde, World of Tanks da oynadım sorun çıkmadı ama 2 gündür World of Tanks'a girerken mavi ekran hatası ve başka bir hata başlığı altında ekran kartı çökme yazısı alıyorum. Resimleri ekliyorum bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    2E787B4E-E98C-4B7E-AB52-B528D9FE6445.jpeg
    667,8 KB · Görüntüleme: 82
  • 5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    5369A1D9-6DB0-4C61-9768-D8F3E9789DFA.jpeg
    531,6 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj yazılımları anakartın sitesinden yüklenmiş olsa gerek. Telefonunuzu bilgisayardan şarj ediyorsanız o yüzden görünmüş de olabilir sanırım. Ryzen Master'da işlemcinin sitesinden indirilmiştir.

Yine mavi ekran alırsanız yazın. Yine bu yazılımları görürsem bir şekilde konumunu buluruz.

Telefonu bilgisayardan hiç şarj etmedim, Ryzen Master'ı işlemcinin sitesinden indirdiğimi hatırlamıyorum ama belki de kendisi otomatik kurmuştur. Ayrıca bulamadım programı. Dün akşam bilgisayar saat 20:00'dan 00:00'a kadar açıktı WoT’a da girdim sürekli oyundaydım hiç mavi ekran almadım. Dediğiniz gibi tekrar mavi ekran alırsam dönüş yaparım ilgilendiğin için çok teşekkür ederim @Bora Dere

Sayın @Hümmett, öncelikle geçmiş olsun. Lütfen konuyu güncel tutun ve mavi ekran hatası alırsanız yazın. Konuyu takip ediyorum. Umarım probleminiz çözülür.

Aynı problemleri ben de yaşıyorum, 3 ay oldu ve bilgisayarı kullanamıyorum mavi ekran hataları yüzünden. Servise gitti geldi ama devam ediyor hata. Ben, özellikle internette gezinirken veya USB üzerinden bir şeyler taşırken mavi ekran hatası alıyorum. Bazı oyunlarda hiç sorun yokken bazı oyunları kapatma esnasında mavi ekran alıyorum bende. Şimdilerde ise bilgisayar oldukça yavaşladı ve hata vermeden, öylece kilitlenip kalmaya başladı.

Sistem sizinki ile neredeyse aynı. R5 3500X, Gigabyte B450M S2H, 1660 Super OC. bilgisayarı İtopya'dan aldım, montajlı olarak, hazır sistemdi. İşlemci değiştirip geri yolladılar ama daha geldiğinin ikinci günü mavi ekran hatası yedim. Burada Bora hocam olmak üzere birçok arkadaş yardımcı olmaya çalıştı ama nafile; sorunu çözemedik. Ki teknik serviste çözemedi sorunu.

Sizin çözümünüz (belki, bir umut) birçok kişi için de geçerli olur diye umut ediyorum, o yüzden lütfen güncellemelerden bizleri haberdar edin.

Sorun devam ederse FurMark testi yapın.

Merhaba, 2 gündür kernel hatası almıyorum ancak dün akşam oyundan çıktım Chrome üzerinden film açtım. Filmin 2. dakikasında page faultın nompaged area hatası verdi ben daha önceden de bu hatayı aldığım için kendimce MDP dosyasını inceledim ve chome kaynağını gördüm. Bu akşam chorme silip tekrar kurmayı deneyeceğim. Hataları almadan önce birçok ekran kartı testi yaptım funmarkda dahil ancak bir sorunla karşılamladım. Ama dikkatimi çeken bir şey var mesela bilgisayarı yeni açıyorum yüksek çözünürlüklü bir oyuna giriyorum oyunun ekranı gelince ekran kartı fanları aniden bir sesle çalışıyor devreye giriyor daha oyunu oynamadan yük bindirmeden, acaba bu normal midir?

Sayın @Hümmett, öncelikle geçmiş olsun. Lütfen konuyu güncel tutun ve mavi ekran hatası alırsanız yazın. Konuyu takip ediyorum. Umarım probleminiz çözülür.

Aynı problemleri ben de yaşıyorum, 3 ay oldu ve bilgisayarı kullanamıyorum mavi ekran hataları yüzünden. Servise gitti geldi ama devam ediyor hata. Ben, özellikle internette gezinirken veya USB üzerinden bir şeyler taşırken mavi ekran hatası alıyorum. Bazı oyunlarda hiç sorun yokken bazı oyunları kapatma esnasında mavi ekran alıyorum bende. Şimdilerde ise bilgisayar oldukça yavaşladı ve hata vermeden, öylece kilitlenip kalmaya başladı.

Sistem sizinki ile neredeyse aynı. R5 3500X, Gigabyte B450M S2H, 1660 Super OC. Bilgisayarı İtopya'dan aldım, montajlı olarak, hazır sistemdi. İşlemci değiştirip geri yolladılar ama daha geldiğinin ikinci günü mavi ekran hatası yedim. Burada bora hocam olmak üzere birçok arkadaş yardımcı olmaya çalıştı ama nafile; sorunu çözemedik. Ki teknik serviste çözemedi sorunu.

Sizin çözümünüz (belki, bir umut) birçok kişi için de geçerli olur diye umut ediyorum, o yüzden lütfen güncellemelerden bizleri haberdar edin.

Teşekkür ederim @HK1892, 2 gün önce yine kendimce bir çözüm ararken microsof sitesinde bu hata ile karşılaşanlara önerdikleri bir çözümü denedim. BattlEye programı kaldırıcı bir link koymuştu Microsoft çalışanı ve indirip programı çalıştırdım açılan bir şey görmedim ama kaldırmıştır diye tahmin ediyorum. Daha sonra o zamandan beri, aralıklarla sıkıntı yaşadığım tek oyun olan WoT'da mavi ekran hatası ( kernel hatası alıyordum sürekli ) almadım hiç. Sadece dün akşam Chrome'da film izlerken page faultın nonpaged area hatası aldım bunu daha önce de alıyordum ve kendimce MDP dosyasını incelemiştim ve Chrome ibaresini gördüm o yüzden bu akşam chromu silip tekrar kuracağım. Ayrıca şunu da belirteyim filmi Chrome'dan izlerken hata almıştım daha sonra Opera'dan açtım hata vermedi. Yeni gelişmeler olursa buraya aktaracağım teşekkür ederim.

@HK1892 @Bora Dere merhaba konuyu güncellemek ve son durum hakkında sizi bilgilendirmek için yazıyorum. 2 gündür sıkıntısız kullanıyordum bilgisayarı World of Tanks oyunu için kullandığım modlar vardı onları 2 gün önce indirdiğimde Windows Defender sorun çıkamamıştı kullanıyordum ancak dün akşam bilgisayarı açtım oyundan önce modu ( modlardan 1 tanesi elle açılıyor sadece, diğerleri otomatik oluyor ve elle açılan hata verdi ) açayım dedim Defender engelledi. Arayüzden izin verdim kullanımına, sonra oyuna girerken yine yükleme ekranında konunun başında resmini attığım ekran kartı çöktü hatası verdi. Oyunu yeniden başlat diye bir seçenek vardı tıkladım bu sefer hata vermeden girdi oyuna ama girerken NVIDIA bildirimi geldi yeni sürücü var diye 1, 1 buçuk saat oynadım güncellemeden, sonra çıktım güncellemeyi yaptım tekrar girmeye çalışırken DPC watcdog vıolatıon mavi ekran hatası verdi, bilgisayar yeniden başladı. Modu açtım oyuna girdim daha da hata almadım bugün tekrar girişte hata alırsam bilgilendireceğim sizi.

@HK1892 @Bora Dere selam, bu akşam bilgisayarı açtım oyuna girmeye çalıştım hatalar devam etti 4 yeni mavi ekran hatası aldım şu an oyuna girmeye çalışıyorum hala giremedim. MDPleri bırakıyorum inceler misiniz?

BIOS ayarlarını doğru yapılandır.

Kurulum yaparken Microsoft hesabımı girdim ve mavi ekran verdi.@claus @Bora Dere @Recep Baltaş.
Ve yeniden başlıyordu sürekli, sonra bu hatayı aldım.
Bölge, dil klavye seçimini yaptım kaldı böyle.

Windows 10 USB'den değil bilgisayarın kurtarma ayarlarından kurdum, ancak o şekilde kurabildim ama yine de kurulumdan sonra driver güncelleştirmelerini kontrol ettim chromu yükledim kısa bir süre sonra kernel Security hatası verdi masaüstündeyken, temiz kurulum yapmama rağmen aldım hatayı şimdi tekrar USB'den yüklemeyi deneyeceğim bakalım olacak mı?

@claus @Bora Dere

Dosya Ekleri

• 5D771F23-8079-4798-BFD0-7775A0854D10.jpeg
    5D771F23-8079-4798-BFD0-7775A0854D10.jpeg
    501,2 KB · Görüntüleme: 23
  • 1EB8F991-9D36-4D45-A481-23B4AAB38646.jpeg
    1EB8F991-9D36-4D45-A481-23B4AAB38646.jpeg
    333,1 KB · Görüntüleme: 36
  • B8FF0D85-8FBC-46D8-84A1-93236A00142D.jpeg
    B8FF0D85-8FBC-46D8-84A1-93236A00142D.jpeg
    183,2 KB · Görüntüleme: 27
Ekran kartını söküp veya sağlam bir kart ile dene.

@claus Merhaba dönüş yaptığın için teşekkür ederim. Akşam dediğini deneyeceğim ancak ben yine buraya mavi kodlar bırakıyorum. Bunların bazılarını Windows 10 kurar iken yani kurulum bitmemiş daha bölge dil vs. seçerken verdi bazılarını zar zor kurulum yaptıktan sonra verdi. Ve özellikle her kurulum yapmamda bana iki farklı Windows birimi sundu bazen ise 3 ( mesela 6 birim ve 3 birim arasında şık sunuyor ). Ayrıca kurulumu bitirmeye yakın yeniden başlatıyordu sürekli ama bir şekilde kurulum yapıyordum. Yapınca da hatalar devam ediyor tabii, masaüstünde sadece dururken bile hata alıyordum. Servise götürmeyi deneyeceğim ama gidene kadar burada belki yapabileceğimiz bir şey varsa denemek istiyorum çünkü servisi bana çok uzak ve hafta içi gitme ihtimalim çok düşük. Hafta sonu ise malum yasak var. Lütfen deneyebileceğim yapabileceğim ne varsa söyleyin alalı 2 ay oldu hayrını göremedim sürekli sorun sorun sorun uğraşmaktan bıktım artık. @Bora Dere @Recep Baltaş.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.15 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.15 (1).jpeg
    179,3 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.15.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.15.jpeg
    110,6 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.16 (1).jpeg
    194,2 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.16.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 08.20.16.jpeg