Mavi ekran sonrası HDD görünmüyor

ProBlade

Decapat
2 gun once laptopum kişisel bir sorunla karsilasildi deyip yeniden basladı fakat PC acilmadi. BIOS ekranina girdi. BIOS'ta HDD'yi gormuyordu. Defalarca yeniden baslattim, HDD'yi yerinden cikarip taktim kac kere fakat ise yaramadi. Bilgisayar 10 defa restart atsam 8'inde BIOS'a giriyor. 1-2 defa aciliyor guzelce calisiyor fakat 2-3 dk sonra bilgisayariniz kisisel sorunla karsilasti hatasi veriyor. Yani kisaca anlayacaginiz PC HDD'yi bir goruyor bir gormuyor, ne yapabilirim? 2 gundur ugrasiyorum, yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akla disk sorunu ya da temassızlık geliyor. Başka bir disk ile denersen disk mi başka birşey mi anlama şansın olur.

Bazı laptoplarda diskin takıldığı sata portu anakarta flex bir kablo ile bağlanıyor, belki orada bir temassızlık olabilir, yuvasına tam oturmamış ya da flex kablosunda sorun olabilir. Flex kablo yoksa yani port direkt anakarta lehimliyse ufak bir ihtimal de olsa portun lehimlerinde atma olmuş da olabilir.
Hocam HDD ışığı yanarken bilgisayarı sabit biryere koydum güzelce çalışıyor IŞIK sönmüyor fakat laptopu haraket ettirirsem ışık sönüyor ve pc çöküyor port ne yazıkki anakarta lehimli harddiskin yanında yeşil bir kart gibi birşey var :) o oynar ise HDD ışığı sönüyor bastırınca yanıyor durum bundan ibaret. ne yapmak gerekir sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı