Çözüldü Mavi ekran sonrası M.2 SSD kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mass90

Centipat
PC'de emulator uygulamalar olduğu için güncelleme alamıyordum. Onları silip güncellemeleri indirdiğim sırada PC dondu ve stop code: CRITICAL_PROCESS_DIED hatası aldım. PC kendini başlatamadı.

Reset attıktan sonra BIOS ekranına girmem 5 dakikayı buldu daha sonra BIOS'a girdiğimde Windows yüklü olan M.2 SSD gözükmedi. Bende 3 disk vardı ve sadece normal takılı olan SSD ve HDD gözüktü.
Sonunda normal SSD'ye USB kurulum atıp PC'yi açabildim ancak ne aygıtlarda ne de disk kısmında M.2 SSD'ye dair herhangi bir şeye rastlamadım. Şu an Windows kurduğum SSD aşırı yavaş çalışıyor siyah ekrandan çıkıp Windows'u açması 15dakikayı buluyor. Format atmam 1 saati buluyor. Calistir butonu çalışmıyor vs.

Not: Simdilik uygun tornavida olmadığı için M.2 SSD'yi anakarttan demonte etmedim zaten BIOS'da gözükmüyor aygitlarda da yok şu an sistemin gec açılmasına başka ne sebep verir emin değilim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
M.2 SSD'yi çıkardıktan sonra sistem normal şekilde açılıp çalışmaya devam ediyor. Başka bir PC'de denedim M.2 orada da gözükmedi. Garantinin bitmesine 1 ay var faturayı da bulamadım sanırım yeni bir M.2 SSD ile yola devam edeceğim.
Kingston A2000 500GB. 1.5 yıldır sıkıntı çıkmadan kullanıyorum daha önce yavaşlık vs hiç yaşamadım. Şu an sistem normal SSD de ama yinede Windows açılması 15dk sürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı