Çözüldü Mavi ekran sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
1x 8gb
Merhaba. Bilgisayarım virüs taramasi yaparken bir anda mavi ekran verdi ve bende anlık heyecanla PSU'dan kapattım açma kapama yerinde ve sonrasında açtığımda sadece mouse ışığı ve RGB fanlar çalışıyor. Monitöre hiçbir şey gelmedi ve statik elektrik olayını denedim sadece 10 kere açma butonuna bastım ve RAM'i çıkarıp denedim ama ekran yok PSU'da sorun olsa RGB fanlar falan gelmez diyorum bilen varsa bekliyorum.

Çözüm
RAM'leri silip tekrar deneyin.

RAM'i çıkardım ve silmeden hiç RAM takılı değilken denedim ve bir daha birazdan silip deneyicem. Ve durduk yere RAM'ler tozlandığından mı olabilir acaba?

Soruyu deneme yanılma yoluyla çözdüm RAM'i çıkardım ve silgi olmadan elimle silip üfleyip diğer slota taktım ve SSD'yi çıkardım ve direk ekran geldi ve boot sürücüsü sistem sürücüsü seç dedi ve kapatıp RAM yerini değiştirip SSD'yi taktım ve sorun çözüldü ama hala anlamış değilim yani sorunu yaşayan olursa SSD'yi çıkarmak ve RAM'leri slot değiştirip temizlemek şart.

RAM'i çıkardım ve silmeden hiç RAM takılı değilken denedim ve bir daha birazdan silip deneyicem. Ve durduk yere RAM'ler tozlandığından mı olabilir acaba?

Soruyu deneme yanılma yoluyla çözdüm RAM'i çıkardım ve silgi olmadan elimle silip üfleyip diğer slota taktım ve SSD'yi çıkardım ve direk ekran geldi ve boot sürücüsü sistem sürücüsü seç dedi ve kapatıp RAM yerini değiştirip SSD'yi taktım ve sorun çözüldü ama hala anlamış değilim yani sorunu yaşayan olursa SSD'yi çıkarmak ve RAM'leri slot değiştirip temizlemek şart.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı