Mavi ekran ve crc hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yigithandeniz

Hectopat
Gün içinde birden fazla mavi ekran hatası almaktayım en son hatanın minidump dosyasını aşağıya bırakacağım. DDU ile ekran kartı driverimi kaldırdım en baştan defalarca kurdum bilgisayar parçalarını çıkarttım taktım en son bir arkadaş SSD health sonuçlarını istedi ve SATA kablomun problemli olabileceğini değiştirmem gerektiğini söyledi, hem SATA kablosunu hem SATA portunu değiştirdim fakat mavi ekran almaya devam ediyorum. SSD değiştirmeli miyim yoksa yeni bir anakart mı almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim. Fazlasıyla sıkılmış durumdayım her bir saatte mavi ekran hatası alıyorum.

ASUS P7H55 anakart.
Xeon 3440 işlemci.
NVIDIA GTX 750 Ti ekran kartı.
Kingston 2x4 1600 MHz RAM.
Windows 10 64 Bit.

minidump dosyası

Dosya Ekleri

• ssd health.JPG
    ssd health.JPG
    71 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu defa ekran kartıyla alakalı bir hata almışsınız. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar sürücü kurun. Ek olarak bir süreliğine işlemciye yaptığınız overclock işlemini geri çekin.

Bu defa ekran kartıyla alakalı bir hata almışsınız. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar sürücü kurun. Ek olarak bir süreliğine işlemciye yaptığınız overclock işlemini geri çekin.

Defalarca ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurdum sonuç yine aynı maalesef ekran kartının garantisi devam ediyor servise göndersem mi diye düşünüyorum fakat ne diyeceğimi bilmiyorum çünkü ikinci el almıştım ve inanılmaz tozluydu vidalarını falan açıp bir güzel temizlemiştim garanti kapsamına girer mi bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı