3700X sistem bugcheck ve mavi ekran hatası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

bodominheaven

Hectopat
Merhaba;

Genelde internette gezinirken ya da bilgisayarı boş bırakınca mavi ekran hatası almaktayım.
Bir sürü şey denememe rağmen sorunu çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz? Sorunun ne olduğu anlayamadım.

Sistem özelliklerim;
AMD Ryzen 3700X.
G.Skill 2x16 32 GB 3600 MHz CL18 RAM.
MSI X570 Tomahawk Wi-Fi
MSI RTX2070 Super Ventus.

Minidump dosyası.
Deleted

Bios ayarlarınızın ekran görüntüsünü atar mısın? Bir de hwinfo64 ile boşta sıcaklık değerlerin, cpu/gpu kullanımın, çekirdek hızlarınıb görüntüsünü. Ramleri 2 ve 3. Slota tak işlemciden taraftan saymaya başlayarak, eğer öyle takılıysa yerlerini değiştir. Yine olmazsa 1 ve 3. Slota tak. Güç kaynağınızı da ekleyin sistem bilgilerine ve anakart bağlantılarını kontrol edin mümkünse çıkartıp yeniden takın.

Yüklediğim minidump dosyası silinmiş tekrar upload ettim.

Power
Thermaltake GF1 750w
Cooler masterliquid 240

Denediğim çözümleri yazayım isterseniz.
-Ramleri farklı değerlere sahip ramlerle değiştirdim.
-Farklı bir Powersupply denedim.
-Farklı bir ekran kartı denedim.
-Bios eski versiyona ve en yeni versiyona güncelleyip denedim.
-

thumbnail_IMG_3962.jpg

Vcore değeri hep 1.5 mi? Sıcaklık normal ama eğer temel değer buysa çok yüksek. Xmp açın ramleriniz max kaç mhz destekliyorsa o profili seçin. Uefi bios kurmamışsınız sanırım. Dosyalarınızı yedekleyip UEFİ windows kurulumu yapın. Vcore çok yüksek. Eğer o sadece anlık öyle yükseldiyse normalde daha düşükse sorun yok ama sabitse CBP kapatıp manuel olarak CPU hızını 42/43 yapıp vcore u da 1.35 yapmayı deneyebilirsin.
Hwinfo64 ve prime95 indirin. Prime95 ile işlemci stress testi başlatın ve hwinfo64 ile sıcaklık ve voltaj değerlerini görüntüleyin. Bİr kaç dakika sonrasında test devam ederken hwinfo64ün ekran görüntüsünü buraya bir atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı