Mavi ekran veren sistem nasıl sıfırlanır?

7777

Hectopat
Kardeşimin laptopu mavi ekran verip "No boot device" hatası vermeye başladı. Az önce normal Windows'a döndükten sonra bir daha aynı hatayı verip bir daha Windows'a geri dönmedi. Yani MiniDump dosyalarına ulaşamıyorum. En fazla InsydeH20 Setup Utility'e ulaşabiliyorum bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Bilgisayarı da sıfırlayıp yeniden Win11 kurmak istiyorum.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230626_195935.jpg
    IMG_20230626_195935.jpg
    205 KB · Görüntüleme: 31
Evet, HDD niz gözükmüyor. Donanım arızası olabilir.

Sorunun çözümüyle direk alakası olmasa da tavsiye:
Aynı tip bios kullanıyorum. Acer Laptop. Sorunun çözümüyle uğraşmaya başlamadan önce admin password ayarlayın. Güvenlik için değil. Admin passwordun varlığı bazı özelliklerin etkinleşmesi için gerekli.(1234 gibi birşey yapın çünkü unutursanız ciddi problem.)

Arada çalışıyor dediğinize göre verileri yedeklemişsinizdir heralde.
Kurulum yapmayı da denediniz mi?

Formatı at ve kullanmayı dene olmuyorsa sistemde sıkınıtı vardır.
Formatı bu ekrandan nasıl atacağım ki ? Nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum.

Arada çalışıyor dediğinize göre veriler, yedeklemişsinizdir heralde.
Kurulum yapmayı da denediniz mi?
Veriler şu an hiç önemli değil sadece bilgisayarı sıfırlayıp temiz bir şekilde kullanmak istiyorum.
Kurulumdan kastınız ISO ile mi ? Değilse nasıl yapacağım hiç bilmiyorum.

Arada açılıyor demiştiniz. Açılıyorsa normalde iso olmadan da format atabilmeniz gerekir.
ARA ya kurtarma seçenekleri yazdığınızda Bilgisayarı sıfırla seçeneği var. Format atmakla aynı işlevi görüyor.

Arada açılıyor demiştiniz. Açılıyorsa normalde iso olmadan da format atabilmeniz gerekir.
ARA ya kurtarma seçenekleri yazdığınızda Bilgisayarı sıfırla seçeneği var. Format atmakla aynı işlevi görüyor.
Şu an maalesef olmuyor zaten oradan sıfırlamaya çalışıyordum ama sorun oluştu demişti. Bu Setup Utility'den herhangi bir şey yapma şansım yok mu ?

Geri
Yukarı