Mavi ekran veren sistem nasıl sıfırlanır?

7777

Hectopat
Kardeşimin laptopu mavi ekran verip "No boot device" hatası vermeye başladı. Az önce normal Windows'a döndükten sonra bir daha aynı hatayı verip bir daha Windows'a geri dönmedi. Yani MiniDump dosyalarına ulaşamıyorum. En fazla InsydeH20 Setup Utility'e ulaşabiliyorum bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Bilgisayarı da sıfırlayıp yeniden Win11 kurmak istiyorum.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230626_195935.jpg
    IMG_20230626_195935.jpg
    205 KB · Görüntüleme: 31
Önce bios ekranında f9 a basarak biosu varsayılan ayarlara yükleyin.
Yeniden başlatarak biosa tekrar girin.
Secureboot ayarını disable yapın.
Admin password ayarlayın (1234 yapın)
Sonra tekrar başlatın ve Bios resmini tekrar atın, bi bakalım

Önce bios ekranında f9 a basarak biosu varsayılan ayarlara yükleyin.
Yeniden başlatarak biosa tekrar girin.
Secureboot ayarını disable yapın.
Admin password ayarlayın (1234 yapın)
Sonra tekrar başlatın ve Bios resmini tekrar atın, bi bakalım
Az önce yeniden bir şekilde açıldı Windows oradan UEFI'yi yaptım yeniden başlat dedim Setup Utility ekranına geldim yeniden ama bu sefer HDD gözüküyor. Bir işime yarar mı? USB hala gözükmüyor.

IMG_20230626_204707.jpg

Az önce yeniden bir şekilde açıldı Windows oradan UEFI'yi yaptım yeniden başlat dedim Setup Utility ekranına geldim yeniden ama bu sefer HDD gözüküyor. Bir işime yarar mı? USB hala gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1837477
HDD görünüyor, gerisi kolay diycem ama neden ekranı tam çekmiyosun anlamadım. En üstte Bios ta başka menü için sekme falan var mı çözemiyoruz.

Hocam depolama biriminizde veya onun soketinde bir problem var. Biosun görünüşüne göre bilgisayarınız çok yeni değil ve HDD kullanıyorsunuz. HDD hasar görmüş olabilir veya soket tam oturmamış olabilir. HDD problemli ise ya uygun bir SSD alın veya hızlı bir HDD. Aksi takdirde bilgisayarı çok aşırı randumanlı kullanamazsınız.

HDD görünüyor, gerisi kolay diycem ama neden ekranı tam çekmiyosun anlamadım. En üstte Bios ta başka menü için sekme falan var mı çözemiyoruz.
Başka sekme yok, HDD yine yok oldu galiba sorunu anladım bir süre sonra HDD'yi görmüyor bilgisayar yarın iş yerimin teknik servisine götüreceğim bilgisayarı galiba HDD tarafında temassızlık gibi bir şey var bir o baksın kendisi geçen gün termal macunumu sürdü zaten galiba ondan sonra böyle oldu.

Tam çekilmiş hali ilk konu başındaki fotoğraf devamında farklı bir şey yok.

Hocam depolama biriminizde veya onun soketinde bir problem var. Biosun görünüşüne göre bilgisayarınız çok yeni değil ve HDD kullanıyorsunuz. HDD hasar görmüş olabilir veya soket tam oturmamış olabilir. HDD problemli ise ya uygun bir SSD alın veya hızlı bir HDD. Aksi takdirde bilgisayarı çok aşırı randumanlı kullanamazsınız.
Çok eski değil aslında 1.5-2 yıllık daha. Bence de sokette sorun var çünkü bir HDD'yi görüyor sonra mavi ekran veriyor HDD'yi görmüyor. Yarın iş yerimdeki teknik servise göstereceğim temassızlık olduğunu düşünüyorum.

Başka sekme yok, HDD yine yok oldu galiba sorunu anladım bir süre sonra HDD'yi görmüyor bilgisayar yarın iş yerimin teknik servisine götüreceğim bilgisayarı galiba HDD tarafında temassızlık gibi bir şey var bir o baksın kendisi geçen gün termal macunumu sürdü zaten galiba ondan sonra böyle oldu.

Tam çekilmiş hali ilk konu başındaki fotoğraf devamında farklı bir şey yok.

Çok eski değil aslında 1.5-2 yıllık daha. Bence de sokette sorun var çünkü bir HDD'yi görüyor sonra mavi ekran veriyor HDD'yi görmüyor. Yarın iş yerimdeki teknik servise göstereceğim temassızlık olduğunu düşünüyorum.
Yerinden çıkmıştır soket. Başka bir problem olacağını düşünmüyorum. En kötü 500-600 Türk Lirası'na adam gibi bir SSD veya HDD alırsınız. Tahminimce iş yerinizdeki teknik servis para almıyordur yani sadece sabit diskin ücretini ödersiniz.

Yerinden çıkmıştır soket. Başka bir problem olacağını düşünmüyorum. En kötü 500-600 Türk Lirası'na adam gibi bir SSD veya HDD alırsınız. Tahminimce iş yerinizdeki teknik servis para almıyordur yani sadece sabit diskin ücretini ödersiniz.
Bende öyle yapmayı düşünüyorum disklerde sorun yoksa normal devam ederim sorun varsa alırım yenisini sorun değil.

Bu arada ilk diski görmesi sonra diski görmeyip mavi ekran vermesi fiziksel bir sorun olduğunu mu gösterir? Yani asıl sorum ilk başta görmesi sonradan görmemesi normal mi, neden ilk başta görüyor sonradan gidiyor diye merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı