Mavi ekranın sebebi RAM mi?

Sagolera

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Ti i5-13400F H610M-K 16GB
Merhaba donanımımda 2x8 gksill 3200MHz DDR4 RAM var. Bugün kardeşim oyundayken mavi ekran hatası almış, bana söyledi. Mavi ekran 2 tane farklı hata kodu verdi. Birisi Memory write to readonly Memory diğeri Memory managament. RAM'ın ikisini taktığım zaman hata vermeye devam ediyor. Ayrı ayrı taktığım zaman birinde hata veriyor, diğerinde vermeden normal şekilde açılıyor. Şimdi benim bir tane RAM'ım mı bozuk?
Bozuk ise ne yapmalıyım? Garantisi devam ediyor garantiye göndermeli miyim?

Windows’un yerleşik “Windows Memory Diagnostic” aracını kullanarak RAM’inizi test edebilirsiniz. Bu aracı çalıştırmak için Başlat menüsünde “Windows Memory Diagnostic” yazıp aratın ve uygulamayı çalıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve testin tamamlanmasını beklemeniz gerekecek.

RAM modüllerinizi tek tek takarak hangi modülün hata verdiğini belirleyin. Bu, sorunlu modülü tespit etmenize yardımcı olacaktır. Eğer yukardaki bahsettiğim test aracı çözüm sağlamazsa garantiye gönderiniz.

Windows’un yerleşik “Windows Memory Diagnostic” aracını kullanarak RAM’inizi test edebilirsiniz. Bu aracı çalıştırmak için Başlat menüsünde “Windows Memory Diagnostic” yazıp aratın ve uygulamayı çalıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve testin tamamlanmasını beklemeniz gerekecek.

RAM modüllerinizi tek tek takarak hangi modülün hata verdiğini belirleyin. Bu, sorunlu modülü tespit etmenize yardımcı olacaktır. Eğer yukardaki bahsettiğim test aracı çözüm sağlamazsa garantiye gönderiniz.
Ramları tek tek denedim bozuk olduğunu düşündüğüm ram takılıyken mavi ekran aldığım için test yapamıyorum

Belleklerden birinde sorun olduğu açık açık söylenmesine rağmen yine stabilite testleri önerilmiş. Konuyu okumadan yazmamak gerekli.

Evet dual kit. Hazır sistem olarak almıştım. kasayı göndermeme gerek var mı?

G.Skill'in Türkiye servisinin Vektron Elektronik olması lazım. Sistemin e-faturası ile onlara ulaşırsan muhtemelen ilgileneceklerdir ve kasayı göndermene gerek kalmaz. Eğer yardımcı olmazlarsa satın aldığın yer ile iletişime geç onlar yönlendirir seni.

Geri
Yukarı