Mavi switch çok mu ses çıkarır?

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Redragon K565R-1 Rudra alacağım. Mavi switchi var. Normalde kırmızı istiyordum fakat bu klavye hoşuma gitti. Mavi switch çok ses çıkarır mı rahatsız edecek kadar? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Çok ses çıkarıyor. Özellikle o klavyede yay sesi de çekersiniz fazla olmasa da. Rahatsız eder. Sizi etmese evde başkaları varsa onlar da rahatsız olur. Daktilo gibi ses çıkartıyor. Alternatif olarak buna bakın bütçe yetiyorsa:

@Kiznaiver hocamın da dediği gibi, çok yüksek ses çıkarıyor, gece 10'dan sonra kullanamıyorum. Bunu da yazarken kullanığım klavye olmasına rağmen her seferinde red veya brown switch bir klavye almadığıma pişman olmuşumdur.

Çok ses çıkarıyor. Özellikle o klavyede yay sesi de çekersiniz fazla olmasa da. Rahatsız eder. Sizi etmese evde başkaları varsa onlar da rahatsız olur. Daktilo gibi ses çıkartıyor. Alternatif olarak buna bakın bütçe yetiyorsa:
Bunu da düşünüyordum, teşekkürler red switch bakayım o zaman.

Redragon K565R-1 Rudra alacağım. Mavi switchi var. Normalde kırmızı istiyordum fakat bu klavye hoşuma gitti. Mavi switch çok ses çıkarır mı rahatsız edecek kadar? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.
Standart klavyeye göre sesi çok yüksek çıkıyor. Siz kulaklık takıp oynadığınızda fark etmezsiniz ama yanındakiler ve evdekiler rahatsız olabilir.

Ben kırmızı switch kullanıyorum ama tuş başlığının switchi tutan yere çarpma sesi zaten tak tak tak diye çıktığı için kırmızı switchin sessizliğinin pek de bir önemi kalmıyor yazı yazarken. Oyun oynarken tuşlara yazı yazarken olduğu gibi sert ve hızlı basmadığım için sessiz oluyor. Mavi switch de 1 hafta kadar kullandım ve kısa sürede hoşuma gitmişti click sesi. Tekrardan mavi switch alacağım ama.

@Wexiar yazı yazarken bir ses kaydı alıp atacağım birazdan size :d

Ben kırmızı switch kullanıyorum ama tuş başlığının switchi tutan yere çarpma sesi zaten tak tak tak diye çıktığı için kırmızı switchin sessizliğinin pek de bir önemi kalmıyor yazı yazarken. Oyun oynarken tuşlara yazı yazarken olduğu gibi sert ve hızlı basmadığım için sessiz oluyor. Mavi switch de 1 hafta kadar kullandım ve kısa sürede hoşuma gitmişti click sesi. Tekrardan mavi switch alacağım ama.

@Wexiar yazı yazarken bir ses kaydı alıp atacağım birazdan size :d
Eskiden beri bir mavi switch hevesi vardı da, bende 3 gün kullanıp bıkacak tip var :D

Eskiden beri bir mavi switch hevesi vardı da, bende 3 gün kullanıp bıkacak tip var :D
Her mekanik klavyede şöyle basma sesi oluyor maalesef, düşük fiyatlarda bu benim klavyedeki gibi tak tak diye çıkıyor. Kaliteli modellerde güzel sesler oluyor.
Yeni bir video çekmedim, eskiden o-ring sesini karşılaştırma amaçlı bir video çekmiştim. Burada da anlaşılıyor zaten demek istediğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı