Max 16000 TL'ye gitar önerisi

Gitar konusunda genel olarak idol belirlediğin kişinin gitarını alman hem motivasyon konusunda hem de türünün içinde olmak açısından güzel olabilir.
Köprü konusunda da şunu al diyemem sana ikisinin de artılarını ikisini de kullanmış biri olarak anlatayım sen karar ver.
Sabit köprüde tel değişimi çok kolaydır elin alışınca 10 dakikanı almaz.
Akort etmesi en fazla 20 30 saniyeni alır.
Eksi olarak çok kolay ve çok sık akort kaçırır, oda değiştirince pozisyon değiştirince yarım saat gitarı çalınca akort(burguların gitarın kalitesine bağlı olmakla birlikte) kayar.
Floyd rose köprüde tel değişimi çok zordur yeni başlıyorsan veya ilk floydunsa kendin değiştirmen çok zor arkadaki yaylarla da oynamak gerekebiliyor.
Akort kaçırma konusunda sıcaklık değişmediği sürece akort oynamaz öyle bir problem olursa da alttaki vidalardan hemen halledersin.
Ama gelelim ki akortu değiştirme/sıfırdan yapma konusunda çok uzun süreli bir durum var ilk akortunu yapmadan önce kilitlemeden yarım saat kadar kullanır dinlendirirsin sonra her teli ayrı ayrı 5 defa akortlarsın kilitlersin tekrar akortlarsın gibi bir süreç var. Ama tek sefer yapıp tellerin ömrü kadar kullandığın için sorun yaratmayabilir gözünde büyümesin zaten tellerini değiştirdiğin bir yer varsa orada halledilir.
En basit bu şekilde açıklayabildim yanlışım varsa düzeltebilirsiniz, ben floyd rose'un kullanımını daha çok seviyorum hoş oluyor gitarı cikletmek. İyi forumlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı