Max 400 TL Güç Kaynağı Önerisi

O zaman şöyle yapalım:

Anakartı bunu tercih edebilirsiniz: Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart - Vatan Bilgisayar
Kasayı da bunu alırsınız: CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
İşlemciyi de tavsiyem 3600 almanız: Amd Ryzen 5 3600 3,6 Ghz (4,2 Ghz Max.) Socket Am4 100-100000031b - n11.com
SSD'yi de bunu tercih edebilirsiniz: Kingston 240GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 (Okuma 500MB / Yazma 500MB) - Vatan Bilgisayar
Geri kalan bileşenler iyi, tek bir siteden almak zorunda değilsiniz.
Sağolun fakat imkanlarım gerçekten kısıtlı. Şöyle ki sistemi direkt elden teslim alacağım. Montajı orada yapılacak. O yüzden tek bir site şartı var bende. İşlemci 3600 bütçemi birazcık aşıyor hocam 2600'la idare etmek durumundayım. Almadığım için pişman mı olurum? Aynı şekilde kasayı Dark seçsem bir sıkıntı olur mu? Çok soru soruyorum fakat bilmediğimden inanın. İlk defa bir sistem toplayacağım aslında konuyu PSU için açmıştım fakat konu parçalara gelince yazmak istedim. :)

2600'de pişman etmez fakat 3600'ün tek çekirdek performansı çok daha iyi, almanız faydanıza olur. 300-400 TL daha verip alın derim. Paranız çıkmıyorsa da 2600 de pişman etmez ama gayet güçlü işlemci.

Dark N10 iyi kasa, soğutma açısından problem yaratmaz. Dediğim gibi yapsanız daha iyi olacaktı ama siz bilirsiniz.

PSU olarak şunları öneririm:

1- FSP 600W Hydro Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
2- Corsair 550W VS Serisi 80+ White Güç Kaynağı

2600'de pişman etmez fakat 3600'ün tek çekirdek performansı çok daha iyi, almanız faydanıza olur. 300-400 TL daha verip alın derim. Paranız çıkmıyorsa da 2600 de pişman etmez ama gayet güçlü işlemci.

Dark N10 iyi kasa, soğutma açısından problem yaratmaz. Dediğim gibi yapsanız daha iyi olacaktı ama siz bilirsiniz.

PSU olarak şunları öneririm:

1- FSP 600W Hydro Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
2- Corsair 550W VS Serisi 80+ White Güç Kaynağı
Hocam affınıza sığınarak bir soru daha sormak istiyorum. RTX 2060 almak istiyorum marka konusunda sıkıntı çıkarır mı? Galax markasını daha ucuz diye tercih ediyorum. Birde şu EX 1-Click OC'un anlamı nedir?

Hocam affınıza sığınarak bir soru daha sormak istiyorum. RTX 2060 almak istiyorum marka konusunda sıkıntı çıkarır mı? Galax markasını daha ucuz diye tercih ediyorum. Birde şu EX 1-Click OC'un anlamı nedir?
Fabrika çıkışlı OC edilmiş anlamındadır EX-1Click'i bilmiyorum, modeli o.
Sıkıntı çıkmaz da soğutması nasıldır bilemiyorum, bunun yerine MSI Ventus, Gigabyte Ventus ya da Zotac Nvidia GeForce RTX 2060 AMP 6GB 192Bit GDDR6 (DX12) Fiyatı şu modele bakabilirsiniz. Testlerini izle internetten.

Fabrika çıkışlı OC edilmiş anlamındadır EX-1Click'i bilmiyorum, modeli o.
Sıkıntı çıkmaz da soğutması nasıldır bilemiyorum, bunun yerine MSI Ventus, Gigabyte Ventus ya da Zotac Nvidia GeForce RTX 2060 AMP 6GB 192Bit GDDR6 (DX12) Fiyatı şu modele bakabilirsiniz. Testlerini izle internetten.
Hocam şimdi de ekran kartı çıktı başıma :( Her parça için ayrı konu açmak durumunda kalıyorum böyle olunca. Galax gerçekten kötü bir marka mı soğutma konusunda? Forumda görmüştüm ekran kartının en ucuzunu alın diyorlardı. Benimde bütçeme sığdırabileceğim maksimum bu oluyor.

Hocam şimdi de ekran kartı çıktı başıma :( Her parça için ayrı konu açmak durumunda kalıyorum böyle olunca. Galax gerçekten kötü bir marka mı soğutma konusunda? Forumda görmüştüm ekran kartının en ucuzunu alın diyorlardı. Benimde bütçeme sığdırabileceğim maksimum bu oluyor.
En ucuzunu almak en kalitelisini almak olmuyor işte, o ekran kartının soğutması Gaming X veya ROG Strix'le aynı mı? Sonra gelip konu açıyorlar ekran kartım 85 derece diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı