Max FPS sabitlenmeli mi?

bynarkoz

Hectopat
240Hz monitor 3060 Ti ekran karti kullanıyorum.
FPS benchmark haritasinda FPS'i ortalama 650 civari gosteriyor. Rekabetcide Max FPS 0 mi yoksa 400'e sabitlendirip oynamak gerekir. FPS 0 yapildiginda goruntude yirtilma oldugu soyleniyor. 2 ayarda da oynuyorum performans olarak fark anlayamadim. Sizce hangi ayarda oynanmali?

VSync veya G-Sync aç, zaten monitörünün desteklediği maksimum yenileme hızına sabitler. Ayrıca yırtılmaları da önlemiş olursun.

Edit: İmzandaki monitörde sanırım G-Sync desteği yok. Eğer G-Sync Compatible desteği varsa FreeSync üzerinden "NVIDIA Denetim Masası" üzerinden G-Sync olarak kullanabilirsin.

Aldığınız FPS değeri monitör Hz değerinizden az veya fazla ise yırtılma olur. Yırtılma açısından 400 veya 600 FPS arasında fark olacağını sanmıyorum. İkisinde de olacaktır yırtılma.

V-Sync veya G-Sync aç, zaten monitörünün desteklediği maksimum yenileme hızına sabitler. Ayrıca yırtılmaları da önlemiş olursun.

Edit: İmzandaki monitörde sanırım G-Sync desteği yok. Eğer G-Sync compatible desteği varsa FreeSync üzerinden "NVIDIA Denetim Masası" üzerinden G-Sync olarak kullanabilirsin.

650 FPS aldığına göre oyun %100 FPS oyunu ve büyük bir ihtimalle CS:GO. Bunu düşünmeden neden G-SYNC aç diye atlıyorsun anlamıyorum. Cevap vermek için cevap vermek bu olsa gerek.

650 FPS aldığına göre oyun %100 FPS oyunu ve büyük bir ihtimalle CS:GO. Bunu düşünmeden neden G-SYNC aç diye atlıyorsun anlamıyorum. Cevap vermek için cevap vermek bu olsa gerek.
Yırtılma yaşamaması için G-Sync açması şart. Aksi taktirde yaşar, istersen sen yazılan bir soruyu oku ondan sonra insanların yazdığı cevaplara artistlik yap.

Geri
Yukarı