Max Payne 1 ve 2 Oynayan Var mı ?

Birde bu bir çok insanın aklında kalan kolay kolay unutulmayan oyunların yenisi yapıldığında eskisini oynayan oyuncuları tatmin etmek zor oluyor. 3. oyunu Sam Lake yapmadı ama yapmaya dair bir fikre sahip miydi bilmiyorum. Belkide 3. oyun yapılması için Rockstar kendisine teklifte bulunmuş olabilir projenin başına geçmesini yada tavsiyede bulunması amacıyla ama dediğim gibi Sam Lake yapsaydı bile ne kadar tatmin edebilecekti ayrı konu.

Ben bu eski oyunların yenisi yapılınca yaşanan tatminsizliği en çok Mafia 2 de yaşamıştım. Mafia benim için çok efsane bir oyundu herkesin yere göğe sığdıramadığı bir oyunu vardır benimkilerden biride Mafia idi. Mafia 2'den o kadar çok nefret etmiştim ki keşke 2. bir oyun yapılmasa demiştim. Şimdi Mafia denildiği zaman akla Mafia 2 gelecek ve benim için üzücü bir şey. Mafia 3'de duyruldu sanırım bakalım nasıl bir etki bırakacak. Anlatmaya çalıştığım şey bazen eski ve tozlu kitapların kurcalanıp içinden yeni bir kitap yapılmaması tabi ki Half-Life serisi için geçerli değil 3'ü hala bekliyorum. (y)
Hocam Remedy Alan Wake'i yaratmak uğruna Max Payne'i Rockstar'a satmıştı. Bu arada Mafia efsanedir. Tommy angelo salieri'ye ihanet etmişti. :)

Tommy angelo salieri'ye ihanet etmişti.

Tek taraflı bir ihanet yoktu ortada. Bizden iyi satıyor baya kaliteli barımızda müşterilerimiz istiyor diyerek 1 kamyon puro aldırıyordu. Puro kutularının içinden elmas çıkıyordu. Tommy o zaman patron ona yalan söylediği için Paul ile patrondan izinsiz banka soyuyordu efsane bir oyundu ya yazarken bile anılarım canlandı.

Tek taraflı bir ihanet yoktu ortada. Bizden iyi satıyor baya kaliteli barımızda müşterilerimiz istiyor diyerek 1 kamyon puro aldırıyordu. Puro kutularının içinden elmas çıkıyordu. Tommy o zaman patron ona yalan söylediği için Paul ile patrondan izinsiz banka soyuyordu efsane bir oyundu ya yazarken bile anılarım canlandı.
Ama Mafia'mı max payne'mi diye sorarsanız ben max payne derim. Tommy'de çok şey yaptı. Bir tane öldürmesi gereken kadını öldürmedi ve o kadın yıllar sonra ortaya çıktı. Mafia kanunları gereği ihanetin cezası ölümdür ama Tommy Frank'i öldürmeyerek bunu da çiğnedi. Ve tam 5 yıl sonra yine oda Avrupa'da bulundu ve öldürüldü. Sahte ölümü 27 ekim 1933 ama gerçek ölüm 16 eylül 1938 yani final bölümünden tam 1 hafta önce. Paulie 23 eylül 1938'de ölmüştü. Gerçekten derinden sarsıldım yazarken bile. Özellikle müzikleri çok korkutucu oyunun.

Tommy basit bir taksi şoförüydü hocam bide gitti kızla evlendi falan yani ister istemez bir şekilde duygularının işe karışmasına izin verdi. Ama Tommy'nin emeğinin boşa gitmesine üzülmedim değil Frank yine de öldürüldü. Oyunda Tommy'nin bir dedektife koruma karşılığı mafya bağlantılarını anlatmasıyla başlıyordu. Aynı zamanda oyunda hem free roam vardı hemde free roam extreme vardı. Hemen hemen bütün özel arabaları toplamıştım çok enteresan görevler vardı free roam extreme de UFO falan kovaladığımız bir görev vardı. Oyun bu absürt komikliklerle ana oyunu ayırmıştı. Oyunu bitirip free roam extreme seçeneği açılınca o kadar şaşırmıştım ki hiç beklemiyordum oyundan böyle bir şey. Efsane oyundu ya diyeceğim yada eleştirebileceğim bir noktası yoktu oyunun. En azından benim için. Oyunda en sevdiğim sahnelerden biride Luigi saat geç olunca kızına evine kadar eşlik etmesi için Tommy'e rica ediyordu. Tommy Sarah ile yola çıktığında arka sokakların birinde 3 tane serseri karşılarına çıkıp huzursuzluk veriyordu. Tommy ilk başta onları nazikçe centilmen bir şekilde uyarıyordu. Tabi dinlemedikleri için ağız burun kırmak zorunda kalıyordu. Efsaneydi ya başka bir şey değil.

Tommy basit bir taksi şoförüydü hocam bide gitti kızla evlendi falan yani ister istemez bir şekilde duygularının işe karışmasına izin verdi. Ama Tommy'nin emeğinin boşa gitmesine üzülmedim değil Frank yine de öldürüldü. Oyunda Tommy'nin bir dedektife koruma karşılığı mafya bağlantılarını anlatmasıyla başlıyordu. Aynı zamanda oyunda hem free roam vardı hemde free roam extreme vardı. Hemen hemen bütün özel arabaları toplamıştım çok enteresan görevler vardı free roam extreme de UFO falan kovaladığımız bir görev vardı. Oyun bu absürt komikliklerle ana oyunu ayırmıştı. Oyunu bitirip free roam extreme seçeneği açılınca o kadar şaşırmıştım ki hiç beklemiyordum oyundan böyle bir şey. Efsane oyundu ya diyeceğim yada eleştirebileceğim bir noktası yoktu oyunun. En azından benim için. Oyunda en sevdiğim sahnelerden biride Luigi saat geç olunca kızına evine kadar eşlik etmesi için Tommy'e rica ediyordu. Tommy Sarah ile yola çıktığında arka sokakların birinde 3 tane serseri karşılarına çıkıp huzursuzluk veriyordu. Tommy ilk başta onları nazikçe centilmen bir şekilde uyarıyordu. Tabi dinlemedikleri için ağız burun kırmak zorunda kalıyordu. Efsaneydi ya başka bir şey değil.
Mafia ve Max Payne o yılların en iyi oyunlarıydı. Grafikleri hala güzel.

Genellikle sıkılırım bitiremem oyunları. Ender oyunlardandır Max payne 2 bitirdiğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kez Max Payne 1 - 2 ve Mafia 1 - 2 yi bitirdim. İki seride çok güzeldir ama Max Payne her zaman farklıdır. Hobi olarak hala Max Payne 2 de Mona nın operasyon yaparken ki çalan müziği dinlerim:).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı