Max Payne 1 ve 2 Oynayan Var mı ?

İkinci oyunda havok fizik motoru var. Çarpılan her cisim yere düşüyor veya hareket ettirilebiliyor gerçekten mükemmel.

Hocam karısının öldüğünü görünce nooooooo diye bağırmıştı Max. Orada gerçekten içim gitmişti.

@lionstone19 Hatırlıyor musunuz ? İkinci oyun hastanede başlıyordu.
Hele bir partta her yer kırmızı beyaz çizgiyi takip ederek geçmek için uğraşıyorduk. Güzel oyun ama psikoloji bozucu.

Hele bir partta her yer kırmızı beyaz çizgiyi takip ederek geçmek için uğraşıyorduk. Güzel oyun ama psikoloji bozucu.
Kan damarları var hocam rüya bölümü o. 2.oyunun rüyaları daha gerçekçi. Max Payne 1'in ki kadar değil. Hocam şuna bakıp etkilenmeyen normal biri olamaz.

Max_Payne_(PC)_Replay_56a.png

Max Payne serisi Rockstar firmasının incilerindendir. Kendini oyuncu olarak sayan insanların 10'onundan 8'i oynamıştır. Mükemmel bir depresif senaryo anlatım biçimi olan ara sahnelerde çizgi roman uyarlaması seslendirme kalitesi ve fizik motoru cidden o dönem için çok iyiydi. Bullet-time kavramını icat eden oyun olarak düşünülebilir bence. Özellikle 2. oyunda Max'in ölmüş olan karısı ile gözünü alamadığı Mona Sax arasında kalması. Bir dedektif olmasına rağmen Mona ile iş yapması cidden çok etkileyici bir senaryoydu. Bir noktadan sonra derin devlet muhabbeti bile dönmeye başlıyordu. Soğuk karanlık suç oranının tavan yapmış olduğu New Jersey sokaklarında genç yaşta evlenip çocuk sahibi olan ve bunları bir gecede kaybeden Max'in hikayesini anlatıyordu oyun.

Oyun senaryosu bu kadar kaliteli bir şekilde işlenirken bir çok oyun filmi gibi Max Payne'nin de filmi bana göre berbat denilebilecek yüzüne bakılmayacak kadar kötü bir filmdi. 3. oyuna gelirsek bence çıkmaması gereken bir oyundu ama çıkardılar. Kesinlikle kötü bir oyun değildi TPS mekanikleri TPS üzerine kurulu shooter oyunları arasında en iyisiydi. Ama Max'in hikayesi bitmişti en azından bana göre 3. oyunda her şeyi beğenip senaryoyu beğenmemiştim. Çünkü bu sefer Max'in duygusal bağları yoktu koruması gereken bir kız vardı ve arada geçmişe gönderme yapıyordu. Ben eski oyunlardaki duygusal açıdan her öğrendiği şey ile çöküntü yaşayan Max'i tercih ederdim şahsen çünkü yine ayağı kalmayı bilir ve silahını doğrulttuğu zaman ıskalamazdı.

Max Payne serisi Rockstar firmasının incilerindendir. Kendini oyuncu olarak sayan insanların 10'onundan 8'i oynamıştır. Mükemmel bir depresif senaryo anlatım biçimi olan ara sahnelerde çizgi roman uyarlaması seslendirme kalitesi ve fizik motoru cidden o dönem için çok iyiydi. Bullet-time kavramını icat eden oyun olarak düşünülebilir bence. Özellikle 2. oyunda Max'in ölmüş olan karısı ile gözünü alamadığı Mona Sax arasında kalması. Bir dedektif olmasına rağmen Mona ile iş yapması cidden çok etkileyici bir senaryoydu. Bir noktadan sonra derin devlet muhabbeti bile dönmeye başlıyordu. Soğuk karanlık suç oranının tavan yapmış olduğu New Jersey sokaklarında genç yaşta evlenip çocuk sahibi olan ve bunları bir gecede kaybeden Max'in hikayesini anlatıyordu oyun.

Oyun senaryosu bu kadar kaliteli bir şekilde işlenirken bir çok oyun filmi gibi Max Payne'nin de filmi bana göre berbat denilebilecek yüzüne bakılmayacak kadar kötü bir filmdi. 3. oyuna gelirsek bence çıkmaması gereken bir oyundu ama çıkardılar. Kesinlikle kötü bir oyun değildi TPS mekanikleri TPS üzerine kurulu shooter oyunları arasında en iyisiydi. Ama Max'in hikayesi bitmişti en azından bana göre 3. oyunda her şeyi beğenip senaryoyu beğenmemiştim. Çünkü bu sefer Max'in duygusal bağları yoktu koruması gereken bir kız vardı ve arada geçmişe gönderme yapıyordu. Ben eski oyunlardaki duygusal açıdan her öğrendiği şey ile çöküntü yaşayan Max'i tercih ederdim şahsen çünkü yine ayağı kalmayı bilir ve silahını doğrulttuğu zaman ıskalamazdı.
Hocam elinize sağlık ama bir yanlışınız var max payne 1 ve 2 Remedy Entertainment'e ait. Rockstar sadece yayımcılığını yaptı. 3.oyunu Rockstar yapmıştı.

Hocam elinize sağlık ama bir yanlışınız var max payne 1 ve 2 Remedy Entertainment'e ait.

Böyle bir yorumun geldiğine açıkçası sevindim biliyorum Rockstar yapmadı ama zaten Rockstar yaptı demedim daha sonra Max Payne'i satın aldığı için bu oyunu Rockstar'ın incilerindendir diyerek tabir etmek istedim. Sonuçta artık Rockstar'ın kütüphanesine ait bir oyun serisi. Umarım bir hataya düşüp 4. oyunu çıkarmazlar.

Böyle bir yorumun geldiğini açıkçası sevindim biliyorum Rockstar yapmadı ama zaten Rockstar yaptı demedim daha sonra Max Payne'i satın aldığı için bu oyunu Rockstar'ın incilerindendir diyerek tabir etmek istedim. Sonuçta artık Rockstar'ın kütüphanesine ait bir oyun serisi. Umarım bir hataya düşüp 4. oyunu çıkarmazlar.
Max Payne 1 ve 2'nin yaratıcısı Sam Lake. İlk oyundaki ekşi surat muhabbeti ise onun tipinden geliyordu. :) Sam Lake tekrar Max Payne ile uğraşıp 4.oyunun hikayesini yazsa ne güzel olur yine karanlık bir hikaye ve oyun. Ama artık sanmam uğraşacağını. O şuanda Quantum Break ile uğraşıyor yine Remedy'e ait oyun. Birde Alan Wake var.

3. oyunda zaten Max'i yaşlanmış olarak oynadık ve dediğim gibi Max'i gerçekten hikayeye bağlayan temel bir etken yoktu. Eğer 4. oyun çıkarsa bir şekilde Max'i tekrar senaryo açısından ne kadar bağlayabilirler bilmiyorum açıkçası ben 3. oyunda Max yerine başka biri ile oynasak da olurmuş dedim. Çünkü korumalık yapan bir Max beklemiyordum açıkçası.

Alan Wake ise gerçekten keyifli bir oyundu ondanda baya bir keyif almıştım.

3. oyunda zaten Max'i yaşlanmış olarak oynadık ve dediğim gibi Max'i gerçekten hikayeye bağlayan temel bir etken yoktu. Eğer 4. oyun çıkarsa bir şekilde Max'i tekrar senaryo açısından ne kadar bağlayabilirler bilmiyorum açıkçası ben 3. oyunda Max yerine başka biri ile oynasak da olurmuş dedim. Çünkü korumalık yapan bir Max beklemiyordum açıkçası.

Alan Wake ise gerçekten keyifli bir oyundu ondanda baya bir keyif almıştım.
Zaten Sam Lake'den, Remedy'den kötü oyun beklenemez. Alan Wake hikaye odaklı bir oyun aslında Max Payne'de öyle sayılır.

Birde bu bir çok insanın aklında kalan kolay kolay unutulmayan oyunların yenisi yapıldığında eskisini oynayan oyuncuları tatmin etmek zor oluyor. 3. oyunu Sam Lake yapmadı ama yapmaya dair bir fikre sahip miydi bilmiyorum. Belkide 3. oyun yapılması için Rockstar kendisine teklifte bulunmuş olabilir projenin başına geçmesini yada tavsiyede bulunması amacıyla ama dediğim gibi Sam Lake yapsaydı bile ne kadar tatmin edebilecekti ayrı konu.

Ben bu eski oyunların yenisi yapılınca yaşanan tatminsizliği en çok Mafia 2 de yaşamıştım. Mafia benim için çok efsane bir oyundu herkesin yere göğe sığdıramadığı bir oyunu vardır benimkilerden biride Mafia idi. Mafia 2'den o kadar çok nefret etmiştim ki keşke 2. bir oyun yapılmasa demiştim. Şimdi Mafia denildiği zaman akla Mafia 2 gelecek ve benim için üzücü bir şey. Mafia 3'de duyruldu sanırım bakalım nasıl bir etki bırakacak. Anlatmaya çalıştığım şey bazen eski ve tozlu kitapların kurcalanıp içinden yeni bir kitap yapılmaması tabi ki Half-Life serisi için geçerli değil 3'ü hala bekliyorum. (y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı