Maximum 5500 TL telefon önerisi

Bütçe
5500
Yurt dışı bakıyorsanız sıfır Redmi Note 10 Pro bulabilirsiniz.
İkinci el bakıyorsanız Mi Note 10 serisi veya Huawei P30 Pro bakabilirsiniz.
Sıfır olarak Samsung A14 bakabilirsiniz.
Bu bütçede sıfır cihazdan fazla bir şey beklemeyin ama ikinci el ve yurt dışı seçenekleri iyi olur.

Yurt dışı bakıyorsanız sıfır Redmi Note 10 Pro bulabilirsiniz.
İkinci el bakıyorsanız Mi Note 10 serisi veya Huawei P30 Pro bakabilirsiniz.
Sıfır olarak Samsung A14 bakabilirsiniz.
Bu bütçede sıfır cihazdan fazla bir şey beklemeyin ama ikinci el ve yurt dışı seçenekleri iyi olur.
Yurt dışı Xiaomi cihazlar sıkıntılı önermiyorum. Birinin NFC'si çalışmaz diğerinin play store'ı açmaz vs. Huawei Google servisleri yok ve arkadaş günlük kullanım için demiş günlük kullanımda Google olacağı için ve uygulamaları olacağı için o yüzden Huawei önermiyorum. A14 ile 13 arasında hiç bir fark yoktur gereksiz para vermeye gerek yok. A14 2023, A13 2022.

Yurt dışı Xiaomi cihazlar sıkıntılı önermiyorum. Birinin NFC'si çalışmaz diğerinin Play Store'ı açmaz vs. Huawei Google servisleri yok ve arkadaş günlük kullanım için demiş günlük kullanımda Google olacağı için ve uygulamaları olacağı için o yüzden Huawei önermiyorum. A14 ile 13 arasında hiçbir fark yoktur gereksiz para vermeye gerek yok. A14 2023, A13 2022.

Model kodlarına göre bazı Xiaomi telefonlarda NFC desteği olmayabiliyor. Mesela Redmi Note 10S'in model koduna göre özellikleri farklı olabiliyor. Secret kodlu RN10S'te NFC özelliği bulunmazken rosemary kodlu RN10S'te NFC özelliği bulunmaktadır. Redmi Note 10 Pro'da bazen kamera sıkıntısı gibi şeyler oluyor. Onun için modem dosyası flaşlanıyor. Kısacası yurt dışı Xiaomi telefonlarda sıkıntı yoktur. Alınırken model koduna ve IMEI durumuna dikkat edilmesi gereklidir.

Huawei P30 Pro telefonunda Google Huawei telefonlardan desteğini çekmeden önce üretildiği için hala Google servisleri var.

A13 ve A14 arasında sadece güncelleme farkı olacak. Donanım arasında bir fark yok. Doğru söylüyorsunuz.

Model kodlarına göre bazı Xiaomi telefonlarda NFC desteği olmayabiliyor. Mesela Redmi Note 10S'in model koduna göre özellikleri farklı olabiliyor. Secret kodlu RN10S'te NFC özelliği bulunmazken rosemary kodlu RN10S'te NFC özelliği bulunmaktadır. Redmi Note 10 Pro'da bazen kamera sıkıntısı gibi şeyler oluyor. Onun için modem dosyası flaşlanıyor. Kısacası yurt dışı Xiaomi telefonlarda sıkıntı yoktur. Alınırken model koduna ve imei durumuna dikkat edilmesi gereklidir.

Huawei P30 Pro telefonunda Google Huawei telefonlardan desteğini çekmeden önce üretildiği için hala Google servisleri var.

A13 ve A14 arasında sadece güncelleme farkı olacak. Donanım arasında bir fark yok. Doğru söylüyorsunuz.
Ben Huawei telefonlarının tamamından kalktığını sanıyordum teşekkürler. Bu arada yurt dışı olsa bile alınmaz çünkü çoğu telefonlarda ısınma, takılmalar vb. sorunlar oluşabiliyor. Ha her cihazda var mı yok tabi ki ama sıfır almak varken yurt dışı çok önermezdim. Zaten arkadaş yeni cihaz istediği için tek seçenek A13.

Geri
Yukarı